MOBILEWord na Androida

Word na Androida

Urządzenia z systemem Android dają użytkownikom szereg możliwości. Poza standardowymi funkcjami telefonu, smartfony pozwalają także na korzystanie z multimediów, robienie wysokiej jakości zdjęć, surfowanie po sieci oraz zdalne prowadzenie biura. Najpopularniejsze dokumenty tekstowe zapisywane są w formacie DOC. Poniżej znajdziecie sposób na to, jak korzystać z Word'a na Androidzie i poznacie alternatywne, darmowe aplikacje pozwalające otwierać i edytować pliki DOC.

 

 

Na początku prezentujemy oficjalny pakiet firmy Microsoft. Microsoft Office Mobile, bo tak brzmi jego pełna nazwa wśród wielu przydatnych aplikacji zawiera także androidową wersję Word'a. Interfejs programu został specjalnie przystosowany do niewielkich ekranów dotykowych i pozwala wygodnie poruszać się między dostępnymi tam opcjami. Office Mobile pozwala nie tylko na wyświetlanie doc'ów ale także na ich prostą edycję. mamy tutaj do czynienia z takimi funkcjami, jak dodawanie i edycja tekstu (pisanie, ustawianie rozmiaru i rodzaju czcionki, wycinanie, wklejanie oraz kopiowanie), możliwość wstawiania zdjęć i grafik, które zapisane są w pamięci naszego urządzenie, wstawianie wykresów oraz grafik SmartArt. Aby wyświetlić pożądany dokument na ekranie smartfona lub tabletu wystarczy w menu wybrać opcję OTWÓRZ lub kliknąć bezpośrednio na plik dokumentu zapisany w pamięci urządzenia. 

 

Word na Androida - zdjęcie

 

Alternatywą dla oficjalnego produktu Microsoft jest darmowy pakiet Kingsoft Office, który cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród posiadaczy smartfonów i tabletów z systemem Android. W pakiecie, podobnie jak w Office Mobile znajdziemy między innymi aplikację odpowiedzialną za otwieranie i edytowanie plików DOC. Do podstawowych funkcji programu należą między innymi:

- możliwość wpisywania, usuwania, kopiowania oraz wklejania tekstu,

- ustawianie wielkości oraz rodzaju czcionki,

- system sprawdzania pisowni,

- możliwość drukowania dokumentów bezpośrednio z poziomu menu programu (OPCJE > DRUKUJ),

- możliwość wstawiania zdjęć, grafik oraz rysowania prostych figur.

Aby otworzyć dokument zapisany w formacie DOC wystarczy, po zainstalowaniu Kingsoft Office kliknąć na dany plik, a ten automatycznie zostanie wyświetlony. Możemy też zrobić to z poziomu samej aplikacji, wybierając z menu głównego OTWÓRZ i wyszukując konkretnego dokumentu.

 

Word na Androida - zdjęcie 2

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: