MOBILESkradziony telefon - jak znaleźć przez GPS?

Skradziony telefon - jak znaleźć przez GPS?

Kradzieże telefonów komórkowych istnieją od czasów, kiedy urządzenia te stały się nieco bardziej popularne. Niestety czasem po prostu nie jesteśmy w stanie tego uniknąć. Zdarza się również, że po prostu zgubimy nasz nowy smartfon z własnej winy. Co wtedy? Jest szansa, aby go w szybkim czasie odzyskać! Wystarczy odpowiednie oprogramowania do namierzanie poprzez nadajnik GPS, który zamontowany jest w każdym współczesnym smartfonie z Androidem. Poniżej opiszemy dwa najpopularniejsze aplikacje mobilne, które pomogą Wam w szybki sposób zlokalizować i odzyskać zagubiony lub skradziony telefon.

 

Skradziony telefon - jak znaleźć przez GPS? - zdjęcie  

 

Pamiętajcie jednak, aby po kradzieży najpierw szybko udać się na policję. Nie próbujcie na własną rękę odzyskiwać skradzionych przedmiotów, gdyż grozi to niebezpieczeństwem. Jeśli zgłosicie sprawę odpowiednim służbom, od razu poinformujcie, że posiadacie odpowiednie oprogramowanie do namierzania, które pozwoli w szybki sposób zlokalizować skradziony smartfon.

 

 

Where's My Droid

Pierwszym i chyba najpopularniejszym w tej kategorii programem jest Where's My Droid. Dostępny jest on w dwóch wersjach - darmowej oraz płatnej. Ta pierwsza oferuje nieco mniej możliwości. Niemniej jednak, nawet dzięki niej, będziecie w stanie odzyskać skradziony/zagubiony sprzęt. Całość rzecz jasna funkcjonuje w oparciu o namierzanie satelitarne GPS. Wersja Free pozwala namierzać smartfon tylko na ograniczonym odległościowo obszarze (obręb domu, podwórka, szkoły czy najbliższej okolicy). Po zainstalowaniu aplikacji w pamięci smartfona możemy całość jest od razu aktywna. W przypadku zgubienia telefonu wystarczy zalogować się na stronie producenta (korzystając np z laptopa lub innego smartfona) do specjalnego panelu użytkownika i za jego pomocą zdobyć dokładną lokalizację zguby. Warto dodać, że całość działa także wtedy, kiedy złodziej podmieni kartę SIM na inną. W wersji płatnej możemy dodatkowo zdalnie zarządzać naszym zgubionym smartfonem: kasować aplikacje, wiadomości, kontakty oraz inne poufne dane.

 

Skradziony telefon - jak znaleźć przez GPS? - zdjęcie 2

 

Android Lost Free

Godnym konkurentem dla Where's My Droid z pewnością będzie Android Lost Free. Jak sama nazwa wskazuje, jest to w pełni darmowa aplikacja, która oferuje dość bogatą ofertę funkcjonalności. Jej podstawową funkcją jest, rzecz jasna, namierzanie zagubionego telefonu poprzez nadajnik GPS. Podobnie, jak w przypadku poprzednio opisywanego programu, odbywa się to za pośrednictwem specjalnego panelu użytkownika na stronie producenta. Bardzo interesująca wydaje się jednak opcja, która pozwala na zdalne zrobienie zdjęcia aparatem smartfona i przesłanie go na naszą skrzynkę mailową. Dzięki temu możemy szybko dowiedzieć się, jak wygląda okolica, w której znajduje się nasze urządzenie. Co więcej mamy tutaj możliwość zdalnego przesłania na nasz adres e-mail całej listy kontaktów, czy przekierowanie rozmów przychodzących na inny numer telefonu.

 

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: