MOBILEJak w Androidzie odinstalować program?

Jak w Androidzie odinstalować program?

Kiedy w pamięci naszego telefonu jest już tyle gier i programów, że nic nowego się nie zmieści czas coś z tym zrobić. Z pewnością duża część zainstalowanego oprogramowania została przez nas dawno zapomniana i w ogóle jej nie wykorzystujemy. Dodatkowo tak wiele aplikacji aplikacji w pamięci urządzenia z Androidem może spowalniać jego pracę. Jak odinstalować te niechciane lub niepotrzebne? 

 

 

Cały proces nie wymaga specjalistycznej wiedzy i jest dość prosty. Na początku wchodzimy do menu głównego naszego smartfonu lub tabletu. Następnie klikamy w Ustawienia. Tam odnajdujemy opcję Aplikacje.

 

 

 

Po wejściu w Aplikacje po kilku sekundach powinna pojawić się lista wszystkich gier i aplikacji zainstalowanych w pamięci naszego urządzenia. My wybieramy tę, którą chcemy odinstalować i klikamy w nią.

 

 

 

Spośród dostępnych na ekranie opcji wybieramy Odinstaluj (górna część ekranu). Po kliknięciu zostanie wyświetlony ekran potwierdzający, na którym należy wybrać OK.

 

 

 

Rozpoczyna się proces odinstalowywania. Po jego zakończeniu zostaniemy powiadomieni odpowiednim komunikatem, że wybrana przez nas gra lub aplikacja została odinstalowana. Cały opisany powyżej proces powtarzamy dla każdego z programów, który chcemy odinstalować.

2+2=