MOBILEJak w Androidzie odinstalować program?

Jak w Androidzie odinstalować program?

Kiedy w pamięci naszego telefonu jest już tyle gier i programów, że nic nowego się nie zmieści czas coś z tym zrobić. Z pewnością duża część zainstalowanego oprogramowania została przez nas dawno zapomniana i w ogóle jej nie wykorzystujemy. Dodatkowo tak wiele aplikacji aplikacji w pamięci urządzenia z Androidem może spowalniać jego pracę. Jak odinstalować te niechciane lub niepotrzebne? 

 

Jak w Androidzie odinstalować program? - zdjęcie

 

Cały proces nie wymaga specjalistycznej wiedzy i jest dość prosty. Na początku wchodzimy do menu głównego naszego smartfonu lub tabletu. Następnie klikamy w Ustawienia. Tam odnajdujemy opcję Aplikacje.

 

Jak w Androidzie odinstalować program? - zdjęcie 2 Jak w Androidzie odinstalować program? - zdjęcie 3

 

Po wejściu w Aplikacje po kilku sekundach powinna pojawić się lista wszystkich gier i aplikacji zainstalowanych w pamięci naszego urządzenia. My wybieramy tę, którą chcemy odinstalować i klikamy w nią.

 

Jak w Androidzie odinstalować program? - zdjęcie 4 

 

Spośród dostępnych na ekranie opcji wybieramy Odinstaluj (górna część ekranu). Po kliknięciu zostanie wyświetlony ekran potwierdzający, na którym należy wybrać OK.

 

Jak w Androidzie odinstalować program? - zdjęcie 5 Jak w Androidzie odinstalować program? - zdjęcie 6

 

Rozpoczyna się proces odinstalowywania. Po jego zakończeniu zostaniemy powiadomieni odpowiednim komunikatem, że wybrana przez nas gra lub aplikacja została odinstalowana. Cały opisany powyżej proces powtarzamy dla każdego z programów, który chcemy odinstalować.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: