MOBILEProgram do pisania, darmowy edytor tekstu – co wybrać?

Program do pisania, darmowy edytor tekstu – co wybrać?

Jeśli ktoś regularnie pracuje przy komputerze, powinien zainwestować w profesjonalny pakiet biurowy z edytorem tekstu, lub darmową alternatywę. Jeśli jednak z komputera korzystamy rzadko i od czasu do czasu musimy coś napisać, warto zdecydować się na prostą i oczywiście darmową alternatywę.

Niekiedy nie warto instalować dużych programów z mnogością funkcji i dodatków, z których i tak nigdy nie skorzystamy. Wtedy idealną alternatywą są proste, niewielkie i oczywiście darmowe edytory tekstu. Przykładem może być AbiWord, czyli bardzo prosty w obsłudze, w pełni darmowy edytor tekstowy stanowiący dość ciekawą alternatywę dla pakietu Office i składnika Word. Największą zaletą programu jest w pełni darmowa i otwarta licencja. Mimo bezpłatnej licencji, AbiWord nie posiada żadnych braków, obsługuje praktycznie wszystkie najpopularniejsze formaty plików oraz oferuje szereg funkcji, które sprostają wymaganiom nawet wymagających użytkowników. Już na pierwszy rzut oka widać, że twórcy wzorowali się na najpopularniejszym konkurencie – interfejs jest intuicyjny i przypomina ten z popularnego Worda.

Program do pisania, darmowy edytor tekstu – co wybrać? - zdjęcie

Po pobraniu i instalacji programu AbiWord, o ile jeszcze nie posiadamy innego edytora tekstu, wszystkie pliki tekstowe i dokumenty zostaną automatycznie zintegrowane z nowo zainstalowanym narzędziem. Po uruchomieniu programu naszym oczom ukaże się interfejs w języku polskim z układem, który znamy między innymi ze starszych wersji Microsoft Word lub też darmowej alternatywy LibreOffice. Nawet, jeśli użytkownik nie miał styczności z wymienionymi programami, bez problemu szybko odnajdzie się w licznych opcjach i możliwości konfiguracji.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: