SOFTWAREPrzestawione, złe znaki na klawiaturze

Przestawione, złe znaki na klawiaturze

Jeśli ktoś często korzysta z komputera nie tylko dla rozrywki, ale i pracy, zaś praca ta skupia się na pisaniu z pewnością niejednokrotnie spotkał się z problemem przestawionych znaków na klawiaturze. Wystarczy chwila nieuwagi, aby wcisnąć przypadkiem nieznany skrót i klawiatura zaczyna „wariować”. Jak sobie z tym poradzić?

Najczęstszym problemem jest przestawienie klawiszy Z oraz Y, jak również problem przy próbie postawienia znaków polskich z wciśniętym klawiszem ALT. Większość użytkowników w panice restartuje komputer, ale nie jest to najlepsze i najszybsze rozwiązanie. A owe rozwiązanie jest niezwykle proste – wystarczy wcisnąć kombinację klawiszy Ctrl + Shift.

Przestawione, złe znaki na klawiaturze - zdjęcie

Kombinacja ta służy do zmiany układu klawiatury. Niestety sąsiadowanie tych dwóch klawiszy sprawia, że podczas szybkiego pisania możemy je przypadkiem wcisnąć – wtedy system przestawi się na polski układ klawiatury, w który Y jest w miejscu Z, a polskie znaki uzyskuje się bez klawisza Alt.

Jeśli mimo wciśnięcia skrótu Ctrl + Shift problem nadal występuje, musimy zmienić układ i język klawiatury ręcznie. W tym celu kierujemy się do Panelu sterowania, a następnie wybieramy Region i język. Następnie przechodzimy do zakładki Klawiatury i języki i klikamy Zmień klawiatury.

Przestawione, złe znaki na klawiaturze - zdjęcie 2

W nowym oknie w zakładce Ogólne z listy wybieramy język Polski (Polska) – Polski (programisty). Aby zatwierdzić wybór klikamy na Zastosuj i OK.

Sprawdź co zrobić, gdy klawiatura nie pisze polskich znaków.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: