TECHNOLOGIERanking przydatnych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z Androidem

Ranking przydatnych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z Androidem

TECHNOLOGIE 0

Obecnie aplikacje mobilne to nie tylko pakiety biurowe czy gry. To także programy, które przydają się w różnych dziedzinach życia. W sieci można znaleźć coraz więcej aplikacji edukacyjnych. Te pomagają nam w nauce, wspierają podczas poznawania języków obcych czy służą radą w czasie odrabiania pracy domowej. Poniżej znajdziecie spis najlepszych, naszym zdaniem, aplikacji mobilnych, które przydadzą się w smartfonie każdego ucznia.

 

 

język polski

Na początek coś, co w znacznym stopniu pomoże podczas pisania różnego rodzaju wypracowań, rozprawek czy charakterystyk. Mowa tutaj o aplikacji Streszczenia.pl. Jest to specjalnie przygotowana mobilna wersja serwisu internetowego o tej samej nazwie. Całość została przystosowana do niewielkich ekranów dotykowych i może pochwalić się intuicyjnym menu. Program podzielony został na cztery podstawowe kategorie:

- motywy literackie,

- biografie autorów,

- epoki,

- opracowania lektur.

Każda z nich jest szeroko rozwinięta i zawiera teksty dotyczące niemal każdej z przerabianych w szkole (podstawówka, gimnazjum oraz liceum) lektur. Streszczenia.pl to doskonałe uzupełnienie naszej wiedzy oraz świetna pomoc w czasie przygotowywania się do klasówek, egzaminów czy matury.

 

Ranking przydatnych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z Androidem - zdjęcie

 

matematyka

Masz problemy z nauką matematyki? Dzięki aplikacji Szybka Matma możesz o nich zapomnieć. Całość stworzona została przez polskiego programistę. Menu jest niezwykle przejrzyste i proste w obsłudze. Sam program zaś pozwala na obliczanie pól, obwodów oraz objętości różnego rodzaju figur geometrycznych, jak i brył. Ponadto aplikacja zaoferuje definicje różnego rodzaju pojęć matematycznych oraz tablice z wzorami. Nie zabrakło tutaj funkcji pozwalającej na obliczanie wzorów skróconego mnożenia, potęg oraz pierwiastków. Dodatkowo Szybka Matma wyposażona została w prosty kalkulator oraz notatnik.

 

Ranking przydatnych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z Androidem - zdjęcie 2

 

chemia

Czas na chemię. Tutaj przydatny może okazać się program mobilny o nazwie Chemik. Pomoże on przede wszystkim przy rozwiązywaniu różnego rodzaju zadań. Całość dodatkowo posiada szybki dostęp do układu okresowego pierwiastków. Podstawowe funkcje aplikacji to:

- możliwość zbalansowania reakcji chemicznej,

- określanie produktów reakcji,

- dokładny opis ponad 1500 związków chemicznych,

- szczegółowe informacje na temat pierwiastków,

- wzory strukturalne oraz cząsteczkowe,

- zapis słowny oraz jonowy.

 

Ranking przydatnych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z Androidem - zdjęcie 3

 

języki obce

Nie od dziś wiadomo, że nie każdy ma talent do nauki języków obcych. Ta jednak w szkole nas nie ominie. Dla tych, którzy chcieliby szlifować swoje umiejętności wszędzie tam, gdzie się tylko znajdują polecamy aplikację o nazwie Google Translate. Jest to mobilna wersja popularnego na całym świecie serwisu Google, który potrafi przetłumaczyć wpisane słowa lub całe frazy na jeden z ponad 70 języków (w tym także język polski). Aplikacja została zoptymalizowana pod kątem smartfonów oraz tabletów, które wyposażone są w ekran dotykowy. Menu jest niezwykle proste w obsłudze, a całość działa szybko nawet na nieco starszych urządzeniach. Jedyny minus Google Translate to konieczność stałego połączenia z Internetem.

 

Ranking przydatnych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z Androidem - zdjęcie 4

 

sztuka/plastyka

Dla tych uczniów, którzy odnajdują się jako artyści i chcieliby szkolić swoje plastyczne zdolności nie tylko w szkole, polecamy aplikację How to Draw - Easy Lessons. Całość została podzielona na kilka etapów nauki. Z każdym kolejnym przyswajamy coraz to nowe umiejętności. How to Draw - Easy Lessons to także szereg porad i przydatnych podpowiedzi oraz około 70 przykładowych grafik stworzonych z wykorzystywaniem opisanych technik. Program pozwoli nam nauczyć się perfekcyjnie rysować takie rzeczy, jak smoki, auta rośliny czy ludzi. 

 

Ranking przydatnych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z Androidem - zdjęcie 5

 

geografia

Tym razem mamy dla Was coś, co łączy naukę z dobrą zabawą. Chodzi o grę Logo Quiz - Flagi Świata. Dzięki niej w czasie zabawy w szybki sposób możemy nauczyć się rozpoznawać flagi państw  z całego świata. Całość podzielona jest na kilka etapów - te zaś oferują coraz wyższy poziom trudności. Gra doskonale sprawdza się także podczas różnego rodzaju imprez i spotkań towarzyskich.

 

Ranking przydatnych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z Androidem - zdjęcie 6

 

historia

Historia w pigułce to zaś nazwa aplikacji, która pomoże wszystkim tym, którzy mają ogromne problemy z zapamiętywaniem dat, a fakty na temat konfliktów zbrojnych, pocztu królów polskich czy partii politycznych bardzo szybko ulatują z głowy. Całość stworzona została na zasadzie kalendarium, które zawiera większość najważniejszych wydarzeń historycznych od 476 r. do roku 1914. W menu głównym wystarczy wpisać interesującą nas datę, a po chwili wyświetlone zostaną wszystkie informacje na temat wydarzeń które wtedy miały miejsce. Proste i skuteczne! 

 

Ranking przydatnych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z Androidem - zdjęcie 7

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: