GRYThe Technomancer – cyberpunk pełną gębą

The Technomancer – cyberpunk pełną gębą

Wydaje się, że pomysły twórców gier się wyczerpują, a kolejne produkcje traktujące o II Wojnie Światowej, ratowaniu świata, mafii i innych tego typu zdarzeniach stają się po prostu nudne. Nie wiem jak Wy, ale ja nadal chciałbym pojawić się na wirtualnym polu bitwy, uratować świat bądź zostać członkiem fikcyjnej mafii. Ale dla bardziej wybrednych jest The Technomancer – gra osadzona w całkowicie zwariowanym świecie.

 

The Technomancer to utrzymane w cyberpunkowej stylistyce RPG akcji. Warto zaznaczyć, że jest to kontynuacja gry Mars: War Logs z 2013 roku, choć nazwa może mocno mylić. Jeśli jednak ktoś grał w poprzednika i był zadowolony, w tym przypadku zadowolenie przejdzie w zachwyt. Akcja gry ponownie przenosi nas do cyberpunkowego uniwersum, gdzie zaawansowana technologia krzyżuje się z magią, a walczące ze sobą frakcje rywalizują o dostęp do najcenniejszego surowca. Tym surowcem jest woda. 

 

Tytułowi Technomancerzy to zmodyfikowani genetycznie wojownicy, którzy strzegą pradawnej wiedzy przed wrogami. W walce łączą oni najnowsze zdobycze technologii z uzyskaną w wyniku mutacji nadprzyrodzoną mocą, której źródła drzemią w mądrości ich przodków. Takie połączenie sprawia, że w oczach społeczności są oni swego rodzaju bogami i wielkimi bohaterami. Niestety przynależność do grupy mutantów sprawia, że mają też wielu przeciwników. Ot, sytuacja znana np. z serii X-Men. 

 

Gracz na początku rozgrywki wciela się w postać młodego i jeszcze niedoświadczonego Technomancera. Jego misją jest odnalezienie i zabezpieczenie pochodzących z Ziemi potężnych artefaktów. Owe artefakty są źródłem wyjątkowo cennej wiedzy oraz technologii. W grze możemy stanąć po stronie jednej z sześciu dostępnych frakcji. Każda z nich cechuje się swoimi mocnymi i słabymi stronami, co z kolei determinuje sam przebieg rozgrywki oraz sposób wykonywania poszczególnych zadań. Co ciekawe, dokonywane podczas gry wybory mają duży wpływ na przebieg oraz zakończenie fabuły.

 

Oczywiście jak przystało na pełnoprawne RPG, znajdziemy tu zaawansowany system rozwoju postaci, możliwość dołączania do drużyny bohaterów niezależnych oraz rozbudowany system rzemiosła. W porównaniu do poprzednika, największą zmianą jest zwiększenie kompleksowości zadań fabularnych. Teraz są one bardziej złożone, trudniejsze i wzbogacone wieloma wątkami pobocznymi. Premiera lada chwila, więc przygotujcie swoje komputery na długie godziny wytężonej pracy.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: