GRYWRC 5 – nie tylko dla amatorów

WRC 5 – nie tylko dla amatorów

Gry rajdowe to w ostatnim czasie dobro luksusowe. Na szczęście ostatnio bardzo dynamicznie rozwija się gra DiRT Rally, która została udostępniona z wczesnym dostępem i praktycznie co miesiąc pojawiają się nowe trasy, auta itp. Jest to jednak propozycja dla bardzo zaawansowanych graczy. A co jeśli chcemy po prostu przejechać się dla relaksu po pracy lub szkole? Dla nich najlepszym wyborem będzie WRC 5.

 

WRC 5 to piąta, najnowsza część znanej serii gier rajdowych opatrzona pełną licencją WRC. Pierwsza część zadebiutowała w 2010 roku pod kierownictwem studia Black Bean Games. Po jakimś czasie seria została przejęta przez Bigben Interactive – firmę bez większego doświadczenia w tego typu grach. Jak sama nazwa wskazuje, w grze znajdziemy pełną licencję Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) i weźmiemy udział w pełnym tegorocznym sezonie rajdowym. Oczywiście znajdziemy wszystkie oficjalne samochody w trzech klasach, kierowców, zespoły etc. Rzecz jasna wystartujemy we wszystkich tegorocznych rajdach w jednej z trzech klas tj. WRC, WRC2 oraz Junior WRC. Warto wspomnieć, że w grze znajdziemy również Roberta Kubicę i będziemy mogli zmierzyć się z nim na szybkich odcinkach w Finlandii lub krętych trasach rajdu Monte Carlo. 

 

WRC 5 – nie tylko dla amatorów - zdjęcie

 

Wszystkie odcinki – 65 OS-ów (odcinków specjalnych) – podzielono między 13 państw m.in. Szwecję, Finlandię, Walię, Meksyk oraz Polskę (słynny Rajd Polski). Oczywiście domyślnym trybem zabawy jest kariera, w której gracz wciela się w rolę początkującego i dopiero zaczynającego karierę kierowcy, który próbuje piąć się po szczeblach kariery od samego początku, czyli w klasie Junior WRC aż po królewską, najwyższą klasę – WRC. Jeśli chodzi o model jazdy, wytrawni gracze i miłośnicy symulacji raczej nie znajdą tu niczego odkrywczego. Twórcy postawili na dość zręcznościowy model jazdy, który nie wymaga od gracza wysokich umiejętności czy znajomości techniki jazdy. Co prawda najwyższy poziom trudności potrafi przynieść dużo frajdy, ale nie spodziewajmy się wyzwań rodem z Richard Burns Rally czy DiRT Rally. 

 

Premiera gry zaplanowana jest na 9 października. Wtedy przekonamy się, czy debiutujące studio twórców sprostało wysokim wymaganiom. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: