TECHNOLOGIE5 najlepszych gier wyścigowych na Androida

5 najlepszych gier wyścigowych na Androida

TECHNOLOGIE 0

Gry to nieodzowny element najnowszych smartfonów oraz tabletów z systemem Android. W sieci znajdziemy dziesiątki, a nawet setki tysięcy darmowych tytułów. Fani dużych prędkości, zapachu wysokooktanowej etyliny i zaciętej rywalizacji z pewnością nie mają powodów do narzekań, gdyż Android to świetna platforma także dla gier wyścigowych. Jednak, którą z nich wybrać? Poniżej ranking pięciu, naszym zdaniem najlepszych gier wyścigowych dla urządzeń z systemem Android. Wśród nich znalazły się zarówno nieco bardziej realistyczne symulatory, jak i zupełne arcadówki.

 

5 najlepszych gier wyścigowych na Androida - zdjęcie

 

Zacznijmy zatem od Real Racing 3, którego twórcami są panowie z Electronic Arts. Tytuł ten z pewnością przejdzie do historii jako nie tylko jedna z najlepszych gier wyścigowych na smartfowny, ale jako jedna z najlepszych wyścigówek w ogóle. Na wstępie oprawa audiowizualna. Stoi ona bowiem na najwyższym poziomie - mamy tutaj do czynienia z pełnym 3D, świetnymi teksturami z mnóstwem szczegółów, pasującą do klimatu muzyką oraz realistycznymi efektami dźwiękowymi. Co więcej, w grze znajdziemy wyłącznie licencjonowane auta, których jest łącznie ponad 50 i cały czas dodawane są nowe. Spotkamy się z takimi markami, jak Prosche, Pagani, Lamborghini, BMW, Audi i wiele innych. Trasy również są podobne do tych, znany z realnego świata. Warto zwrócić uwagę na realizm prowadzenia pojazdów - ten, jak na grę mobilną jest odzwierciedlony bardzo dobrze. Wyraźnie wyczuwamy czy jedziemy autem przednio, czy tylnonapędowym, czujemy różnice w mocy oraz dostrzegamy charakterystyczne "kopnięcie" turbosprężarki po wkręceniu silnika na odpowiednie obroty. Rozgrywka może zająć nam długie godziny - to przede wszystkim za sprawą licznych wyścigów pojedynczych oraz trybu kariery. Gra jest zupełnie za darmo. Jednak jeśli chcemy przyspieszyć niektóre czynności serwisowe, bądź szybciej pozyskać nowe części musimy skorzystać z systemu mikropłatności.

 

5 najlepszych gier wyścigowych na Androida - zdjęcie 2

 

Kolejną grą na naszej liście, równie dobrze zrobioną pod względem audio-wizualnym, ale skierowaną do nieco innego odbiorcy jest Asphalt 8: Airborne. Ta, w przeciwieństwie do Real Racing 3 jest typową arcade'ówką. Nie ma więc mowy o realistycznym zachowaniu się aut. To jednak może być jej atutem! Spotkamy się tutaj z kilkudziesięcio metrowymi skokami, przelotami nad autostradą, wybuchami, licznymi kraksami i kilkusekundowymi poślizgami niemal na każdym łuku. Tego typu jazda daje mnóstwo frajdy i pozwoli się rozerwać w wolnej chwili. Do dyspozycji gracza twórcy z Gameloft oddali między innymi 47 licencjonowanych aut, wśród których znajdziemy takie maszyny, jak Lamborghini Veneno, Bugatti Veyron, Ferrari FXX czy Pagani Zonda R. Ponadto dostępnych jest łącznie 8 sezonów z aż 180 wyścigami w trybie kariery. Nie zabrakło trybu Multiplayer, gdzie zmierzymy się na drodze z graczami z całego świata.

 

5 najlepszych gier wyścigowych na Androida - zdjęcie 3

 

Trzecią pozycję zajmuje Hill Climb Racing. Gra zupełnie inna od dwóch opisanych powyżej. Co ważne, do jej obsługi nie jest wymagany sprzęt z najwyższej półki - bez problemu poradzi sobie z nią niemal każdy smartfon, także te z procesorami jednordzeniowymi sprzed kilku lat. Dwuwymiarowa, niezwykle prosta grafika oraz sporadyczne dźwięki nie obciążają procesora i nie wymagają dużej ilości pamięci RAM. Jednak to nie oprawa audiowizualna jest atutem tego tytułu, a grywalność. Jeśli spróbujemy raz, nie oderwiemy się od ekranu przez długie godziny! Nasze zadanie polega na pokonaniu jak najdłuższej odległości w wybranym przez nas pojeździe. Ten z przejazdu na przejazd możemy ulepszać i doposażać w dodatkowe akcesoria. Dzięki temu staje się coraz szybszy i sprawniejszy w terenie, mogąc pokonywać coraz wyższe wzniesienia i coraz większe odległości. Twórcy oddają do naszej dyspozycji łącznie 11 zróżnicowanych poziomów (wieś, Księżyc, pustynia, zima, itd), prosty i intuicyjny system sterowania oraz kilka rodzajów pojazdów.

 

5 najlepszych gier wyścigowych na Androida - zdjęcie 4

 

Pisząc na temat najlepszych gier wyścigowych na platformę Android, nie można zapomnieć o Pocket Rally. Tytuł ten już kolejny sezon zyskuje coraz to większe grono fanów. To przede wszystkim za sprawą doskonale odwzorowanego modelu oraz fizyki jazdy, bardzo dobrej oprawy graficznej oraz zróżnicowanych tras. Całość opiera się na silniku Unity, które przy odpowiednim wykorzystaniu go daje ogromne możliwości. Do wyboru dostajemy kilka licencjonowanych aut (głównie rajdowych oraz terenowych) i zróżnicowane trasy, przypominające nieco te, z którymi możemy spotkać się podczas serii rajdów WRC. System sterowania jest bardzo czuły, ale jednocześnie wygodny i już po kilku wyścigach nie będzie sprawiał problemów. Ambitny tytuł dla ambitnych graczy!

 

5 najlepszych gier wyścigowych na Androida - zdjęcie 5

 

Na koniec klasyka gatunku, czyli Carmageddon. Swego czasu była to jedna z najbardziej kontrowersyjnych gier na rynku. W latach 90-tych została usunięta z rynku niektórych krajów ze względu na zbyt dużą brutalność. Teraz została przeniesiona na Androida, by cieszyć starych fanów i pozyskać nowych graczy. Jej portowaniem zajął się oryginalny team, dlatego też całość wygląda niemal identycznie, jak wersja pecetowa. Zadanie gracza polega przede wszystkim na dotarciu do mety. Po drodze jednak przyjdzie nam zmierzyć się agresywnymi rywalami. Nie zabraknie także rozjeżdżania przechodniów, za których otrzymujemy dodatkowe punkty i czas. Sterowanie zostało specjalnie przystosowane pod ekrany dotykowe, przez co gra się niezwykle wygodnie. Carma Free to jeden z tytułów, w które po prostu musisz zagrać!

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: