MOBILEJak szybko i sprawnie usuwać aplikacje na Androidzie?

Jak szybko i sprawnie usuwać aplikacje na Androidzie?

Niekiedy kupując telefon z drugiej ręki lub na zasadach promocji u operatora otrzymujemy urządzenie z mnóstwem, zazwyczaj niepotrzebnych aplikacji. Jeśli smartfon lub tablet posiada system operacyjny Google Android 4.0 lub nowszy, porządki i usuwanie owych aplikacji okaże się bułką z masłem.

W starszych systemach Android (poniżej 4.0) usuwanie aplikacji było dość żmudne i męczące. Na szczęście system od Google ciągle się rozwija biorąc pod uwagę potrzeby oraz sugestie użytkowników. W nowszych systemach pojawił się między innymi sposób na proste i szybkie usuwanie aplikacji. Jak to zrobić?

Po wejściu do menu przechodzimy do zakładki z aplikacją, którą chcemy usunąć. Następnie wybieramy „Menu” i na liście klikamy na „Edytuj” lub „Odinstaluj”.

Jak szybko i sprawnie usuwać aplikacje na Androidzie? - zdjęcie

Jeśli wybraliśmy „Edytuj” możemy przenieść ikonę dowolnej aplikacji. Jeśli chcemy ją usunąć, przytrzymujemy ją i przesuwamy w górną część ekranu na pole „Usuń”. Jeśli jednak wybraliśmy opcję „Odinstaluj” wystarczy że wybierzemy odpowiednią ikonkę, a następnie potwierdzimy chęć usunięcia danej aplikacji.

Jak szybko i sprawnie usuwać aplikacje na Androidzie? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak szybko i sprawnie usuwać aplikacje na Androidzie?

  • ~ mikos Czy odinstalowując program tym sposobem usuwamy wszystko z nim związane , czy pozostają jakieś śmieci ( zapisy gier , konta itp.)

PARTNERZY SERWISU: