MOBILESposoby na szybkie ładowanie smartfona

Sposoby na szybkie ładowanie smartfona

Współczesne smartfony oraz tablety z systemem Android często posiadają jedną ale za to dość istotną wadę - ich baterie bardzo szybko się rozładowują. W momencie, kiedy dość często korzystamy z internetu lub chcemy w coś zagrać, "elektrownia" naszego urządzenia potrafi wyzionąć ducha nawet po kilku, czy kilkunastu godzinach. Niestety na rynku póki co nie ma alternatywnych rozwiązań, które pozwoliłyby uzyskać czas czuwania godny starych telefonów marki Nokia. Jedynym wyjściem jest dość częste ładowanie. Co jeśli zależy nam na czasie i chcielibyśmy jak najszybciej uzupełnić braki energii? Poniższy tekst zaprezentuje kilka ciekawych pomysłów na to, jak szybko naładować baterie w smartfonie.

 

Sposoby na szybkie ładowanie smartfona - zdjęcie

 

Tryb samolotowy

Jest kilka czynników, które wpływają na dość szybkie zużycie energii w smartfonach. Jednym z nich jest sygnał GSM (3G/4G). Urządzenie będące połączone z siecią operatora znacznie szybciej traci energię niż takie, którego zasięg został odłączony. Jeśli więc Chcielibyśmy szybko naładować baterie jednocześnie nie włączając smartfona, należy przejść w tzw. Tryb Samolotowy, który pozbawia nasz sprzęt łączności z siecią. Jak to zrobić? Są na to dwa sposoby, zależnie od tego, jaką wersję systemu Android posiadamy. Pierwszy, dość szybki polega na otworzeniu paska systemowego z ikonami szybkiego uruchamiania i wybraniu opcji SAMOLOT. Na ekranie pojawi się komunikat ostrzegający o braku możliwości wykonywania połączeń. Teraz należy tylko podłączyć ładowarkę i czekać na efekty.

 

Sposoby na szybkie ładowanie smartfona - zdjęcie 2 Sposoby na szybkie ładowanie smartfona - zdjęcie 3

 

W ten sposób czas ładowania skraca się od kilkunastu do nawet ponad dwudziestu procent. Jeżeli pasek szybkiego uruchamiania nie posiada wspomnianej ikony, opcję SAMOLOT możemy uruchomić poprzez wejście w APLIKACJE > USTAWIENIA >WIĘCEJ... Tutaj pojawi się ekran z opcją TRYB SAMOLOTOWY. Wybieramy go i gotowe!

 

Sposoby na szybkie ładowanie smartfona - zdjęcie 4 Sposoby na szybkie ładowanie smartfona - zdjęcie 5

 

Wyłącz urządzenie

Najprostszym sposobem na szybsze naładowanie smartfona lub tabletu jest jego całkowite wyłączenie podczas ładowania. W ten sposób czas uzupełniania energii może skrócić się nawet o kilkadziesiąt procent. Dlaczego? W czasie, kiedy smartfon jest wyłączony nie pobiera w ogóle prądu (wstrzymanie pracy wszystkich podzespołów, nie działa żadna aplikacja, itd). Niemniej jednak sposób ten ma jedną wadę - nie pozwoli nam skorzystać z urządzenia.

 

Nie korzystaj z ładowania poprzez USB w komputerze

Smartfony z Androidem rozpoznają dwa tryby ładowania, tzw. ładowanie szybkie oraz ładowanie wolne. To pierwsze zapewnione jest poprzez podłączenie urządzenia bezpośrednio do ładowarki, która to podłączona jest do sieci. Ładowanie wolne odbywa się zaś za pośrednictwem podłączenia do komputera za pomocą kabla USB. Jeżeli zależy nam na czasie, a mamy do wyboru podłączenie bezpośrednio przez ładowarkę, a podłączenie poprzez kabel USB do komputera, zawsze wybierajmy to pierwsze. W trybie ładowania wolnego, bateria uzupełnia swoje zasoby o kilkadziesiąt procent wolniej.

 

Sposoby na szybkie ładowanie smartfona - zdjęcie 6 Sposoby na szybkie ładowanie smartfona - zdjęcie 7

 

Jak widzicie, aby szybciej naładować urządzenie z Androidem nie trzeba stosować skomplikowanych operacji. Wystarczy, że zastosujemy kilka podanych powyżej rad. A może Wy macie jakieś alternatywne sposoby na szybsze ładowanie smartfona? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Sposoby na szybkie ładowanie smartfona

  • ~ SMOKE_ Może być

PARTNERZY SERWISU: