MOBILECo to jest Snapchat?

Co to jest Snapchat?

Snapchat to ostatnimi niezwykle popularna aplikacja mobilna służąca do przesyłania zdjęć i krótkich filmików wideo innym użytkownikom. Co w niej takiego wyjątkowego, że świat oszalał na jej punkcie? Postaramy się wyjaśnić w poniższym tekście.

 

Co to jest Snapchat? - zdjęcie

 

Snapchat to w skrócie aplikacja, której głównym zadaniem jest przesyłanie zdjęć oraz materiałów wideo, które po krótkim czasie ulegają samozniszczeniu, rodem wiadomości, które Inspektor Gadżet otrzymywał od swoich przełożonych. Przez samozniszczenie rzecz jasna nie mamy na myśli efektownych eksplozji czy spaleń, a po prostu usunięcie z pamięci urządzenia. Warto dodać, że codziennie przez aplikację Snapchat przesyłanych jest około 400 milionów zdjęć, a liczba ta w dalszym ciągu rośnie.

 

Co to jest Snapchat? - zdjęcie 2

 

Wyobraźcie sobie taką sytuację - zrobiliście coś, czym bardzo chcielibyście pochwalić się pewnej grupie lub jednemu znajomemu, ale pod żadnym pozorem nie chcecie, by materiał dokumentujący tę sytuację (zdjęcie lub wideo) wypłynęło dalej. I tutaj właśnie doskonale sprawdza się Snapchat. Dokumentujecie całe zajście, po czym fotkę lub filmik przesyłacie poprzez Snapchat. Znajomi mogą obejrzeć materiał, który jednak po 10 sekundach zostanie trwale usunięty z pamięci ich telefonu. Prawda, że sprytne? 

 

Co to jest Snapchat? - zdjęcie 3

 

Snapchat dostępny jest całkowicie za darmo zarówno na urządzenia mobilne z systemem Android, jak również na iOS i już niebawem także na Windows Phone.

 

Jakiś czas temu, gdy pojawił się Facebook, mało kto wiedział, jak funkcjonuje. Ba! Na początku jego działanie i założenia były zgoła odmienne od tego, co mamy dziś. Obecnie każdy zna Facebooka, ale na rynku pojawiają się inne serwisy. Przykładem jest Snapchat. Co to takiego i na jakiej zasadzie działa?

 

Snapchat to aplikacja pozwalająca na udostępnianie pomiędzy użytkownikami zdjęć, filmików, oraz wiadomości. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że po jakimś czasie udostępnione materiały znikają. Udostępniane momenty, tzw. Snapy mogą trwać od 1 do 10 sekund, a więc czas na ewentualną reakcję jest bardzo krótki.

 

Oczywiście do każdego Snapa użytkownicy mogą dodawać różne filtry, emotikony, napisy i rysunki. Alternatywą są historie, czyli Story, czyli kolekcje snapów z danego dnia odtwarzanych jeden po drugim. Takie kompilacje mogą być oglądane przez każdą śledzącą osobę. Historie wyświetlane są przez 24 godziny od chwili opublikowania, a znajomi oraz osoby obserwujące mogą odtwarzać je w tym czasie tyle razy ile chcą.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: