MOBILECo to jest Snapchat?

Co to jest Snapchat?

Snapchat to ostatnimi niezwykle popularna aplikacja mobilna służąca do przesyłania zdjęć i krótkich filmików wideo innym użytkownikom. Co w niej takiego wyjątkowego, że świat oszalał na jej punkcie? Postaramy się wyjaśnić w poniższym tekście.

 

 

Snapchat to w skrócie aplikacja, której głównym zadaniem jest przesyłanie zdjęć oraz materiałów wideo, które po krótkim czasie ulegają samozniszczeniu, rodem wiadomości, które Inspektor Gadżet otrzymywał od swoich przełożonych. Przez samozniszczenie rzecz jasna nie mamy na myśli efektownych eksplozji czy spaleń, a po prostu usunięcie z pamięci urządzenia. Warto dodać, że codziennie przez aplikację Snapchat przesyłanych jest około 400 milionów zdjęć, a liczba ta w dalszym ciągu rośnie.

 

 

Wyobraźcie sobie taką sytuację - zrobiliście coś, czym bardzo chcielibyście pochwalić się pewnej grupie lub jednemu znajomemu, ale pod żadnym pozorem nie chcecie, by materiał dokumentujący tę sytuację (zdjęcie lub wideo) wypłynęło dalej. I tutaj właśnie doskonale sprawdza się Snapchat. Dokumentujecie całe zajście, po czym fotkę lub filmik przesyłacie poprzez Snapchat. Znajomi mogą obejrzeć materiał, który jednak po 10 sekundach zostanie trwale usunięty z pamięci ich telefonu. Prawda, że sprytne? 

 

 

Snapchat dostępny jest całkowicie za darmo zarówno na urządzenia mobilne z systemem Android, jak również na iOS i już niebawem także na Windows Phone.

2+2=