MOBILECzy istnieje ksiażka telefoniczna komórkowa - Orange, Plus, Play,T-Mobile?

Czy istnieje ksiażka telefoniczna komórkowa - Orange, Plus, Play,T-Mobile?

Książki telefoniczne, przynajmniej w tej najbardziej tradycyjnej, papierowej wersji powoli odchodzą do lamusa. Ich miejsce bowiem zastępują wersje elektroniczne, które dostępne są w sieci lub na różnego rodzaju nośnikach cyfrowych. Poniżej znajdziecie sposoby na uzyskanie dostępu do książek telefonicznych najpopularniejszych w Polsce operatorów sieci komórkowych.

 

Czy istnieje ksiażka telefoniczna komórkowa - Orange, Plus, Play,T-Mobile? - zdjęcie

 

Obecnie żaden z polskich operatorów sieci komórkowych nie udostępnia własnej, internetowej książki telefonicznej. To za sprawą dyrektywy unijnej, która obliguje wspomnianych operatorów do przekazywania numerów telefonów swoich abonentów do ogólnokrajowej bazy. W przypadku naszego kraju taki spis prowadzony jest przez Telekomunikację Polską S.A. (na żądanie Urzędu Komunikacji Elektronicznej). Dostęp do spisu abonentów możemy uzyskać w dwojaki sposób:

- dzwoniąc do biura numerów 118 919

- poprzez zamówienie płyty CD z kompletnym spisem w placówkach operatorów sieci komórkowych oraz w wydziałach Telekomunikacji Polskiej S.A.

 

Dodatkowo sieć T-Mobile prowadzi własne Biuro Numerów, które oferuje wykaz ogólnodostępnych numerów telefonów swoich abonentów. Są przede wszystkim numery firm, usługodawców, itd. Aby móc skorzystać z Biura Numerów T-Mobile należy zadzwonić pod numer *42913 (klienci sieci T-Mobile) lub 602-9123-000 (każda inna sieć). Tam skontaktujemy się z konsultantem, który wyszuka dla nas odpowiednie informacje.

 

Sieć Orange także oferuje własną książkę telefoniczną. Ta udostępniana jest na płycie CD w każdym z salonów firmowych. Niestety jej funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. To przede wszystkim ze względu na mało intuicyjny interfejs oraz kompatybilność z komputerami wyposażonymi wyłącznie w systemy operacyjne Windows XP lub Windows 2000.

 

 

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Czy istnieje ksiażka telefoniczna komórkowa - Orange, Plus, Play,T-Mobile?

  • ~ leoś ten numer orange jest nieprawidłowy 118 919 xd
  • ~ ppopoopp Wedłóg mnie powinny wrócić książki telefoniczne i , aby ludzie się do nich wpisywali.Każdy w potrzebie mógłby do kogoś zadzwonić.

PARTNERZY SERWISU: