MOBILEJak słuchać radia FM w urządzeniu Windows Phone?

Jak słuchać radia FM w urządzeniu Windows Phone?

Telefony z systemem Windows Phone 8 otrzymały przydatną funkcję słuchania radia FM. Możemy dodawać i wyszukiwać ulubione stacje radiowe całkowicie za darmo, a także katalogować je według uznania i własnych potrzeb. Funkcja ta nie jest jednak ustawiona domyślnie. W poniższym poradniku prezentujemy przedstawimy jak skonfigurować radio FM w urządzeniach z systemem Windows Phone.

 

Jak słuchać radia FM w urządzeniu Windows Phone? - zdjęcie
1. W pierwszej kolejności do słuchania radia w Windows Phone potrzebne są słuchawki przewodowe, gdyż funkcja nie jest dostępna dla słuchawek bezprzewodowych, podłączanych np. przez Bluetooth.

2. Przechodzimy na ekran startowy i wybieramy opcję Muzyka + wideo.

3. Przesuwamy palcem na obszar Kolekcja, po czym wybieramy opcję Radio.

4. W tym miejscu można wybrać określoną stację na 2 sposoby:

- przewijając w lewo bądź w prawo wybieramy interesujący nas sygnał radiowy, natomiast przesuwając w górę lub w dół wybieramy kolejne stacje radiowe z najmocniejszym sygnałem – ta druga funkcja jest polecana jeśli nie interesuje nas konkretna stacja, a chcemy odnaleźć szybko najpopularniejsze z jak najlepszym sygnałem

- przechodzimy do zakładki Ulubione, po czym wybieramy stacje radiowe, które zostały wyszukane i dodane do listy wcześniej.

5. Kiedy już odnajdziemy wybraną stację, możemy rozpocząć nadawanie audycji poprzez wciśnięcie przycisku Odtwórz, natomiast aby przerwać wybieramy opcję Wstrzymaj.

6. W celu dodania stacji do Ulubionych, w momencie jej wyszukania wybieramy opcję Dodaj do Ulubionych, lub Usuń z ulubionych jeśli nas dłużej nie interesuje.

7. Jeśli chcemy przełączyć dźwięk ze słuchawek na głośnik lub odwrotnie, to musimy wcisnąć numer wybranej stacji radiowej, a następnie odpowiednio wybrać Przełącz na głośnik lub Przełącz na zestaw słuchawkowy.

8. Z kolei jeśli interesują nas stacje z innych regionów (np. zagraniczne), to wciskamy numer stacji, po czym wybieramy opcję Ustawienia > Kraj/Region, po czym wybieramy interesujący nas region z wyświetlanej listy.

Autor

Lukasz
2+2=

Komentarze - Jak słuchać radia FM w urządzeniu Windows Phone?

  • ~ mif Nie ma opcji radio?? Dla czego

PARTNERZY SERWISU: