MOBILEDarmowe gry karciane na Windows Phone

Darmowe gry karciane na Windows Phone

Windows Phone nie oferuje może dużego wyboru w kwestii darmowych gier karcianych, jednak poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje z tego gatunku. Sprawdź najlepsze darmowe gry karciane na Windows Phone.

Microsoft Solitaire Collection

Microsoft Solitaire Collection to darmowa gra karciana dla użytkowników Windows Phone. Opiera się o popularnej zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych karciance Solitaire. Zasady rozgrywki są proste – należy wyczyścić stół z ułożonych kart. Na stole znajduje się siedem kolumn z ułożonymi kartami. W pierwszej znajduje się jedna karta, w kolejnej dwie itd. Pozostałe karty ułożone są w stos, zaś tylko jedna karta jest odkryta.

 

Darmowe gry karciane na Windows Phone - zdjęcie

 

Gra Microsoft Solitaire Collection kończy się wtedy, gdy wszystkie 52 karty zostaną ułożone w przeznaczonych do tego stosach. Omawianą karciankę można pobrać całkowicie za darmo. Warto dodać, że mamy tu dostęp do kilku trybów zabawy, dzięki czemu rozgrywka nie nudzi się zbyt szybko.

Microsoft Mahjong

Microsoft Mahjong to darmowa karcianka dla użytkowników Windows Phone. Zasady rozgrywki opierają się na popularnej grze Mahjong. Zasady gry polegają na usuwaniu kart o takich samych symbolach (pary) z planszy, aż do całkowitego wyczyszczenia. Należy jednak pamiętać, że usuwać w parach można tylko te, które nie są zablokowane – z lewej lub prawej strony nie ma innej płytki oraz żadna inna płytka nie znajduje się powyżej usuwanej.

 

Darmowe gry karciane na Windows Phone - zdjęcie 2

Microsoft Mahjong wyróżnia się przejrzystym interfejsem, intuicyjną obsługą dotykową oraz możliwością wyboru pomiędzy początkującym a zaawansowanym stopniem trudności. Dla fanów karcianek jest to doskonała zabawa, która dostępna jest całkowicie za darmo.

UNO & Friends


UNO & Friends to kolejna ciekawa gra karciana dla urządzeń Windows Phone. Zadanie polega na wykorzystywaniu kart poprzez używanie kolorów i liczb. W przypadku braku odpowiedniego koloru lub liczby, musimy wyciagnąć kolejną kartę z talii.

 

Darmowe gry karciane na Windows Phone - zdjęcie 3

Uno & Friends umożliwia rozgrywkę w sieci z innymi graczami. Walcz i rywalizuj o palmę pierwszeństwa w globalnej tablicy rekordów. Możesz zakładać własną grę lub dołączać do znajomych. Nie zabrakło również turniejów online organizowanych przez twórców każdego tygodnia. Zabawa wciąga na długie godziny, a ponadto dostępna jest za darmo. 

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: