MOBILEJak sprawdzić czy telefon jest kradziony?

Jak sprawdzić czy telefon jest kradziony?

Planujesz kupić telefon, ale masz wątpliwości czy pochodzi z legalnego źródła. W tym poradniku przedstawiamy jak sprawdzić czy telefon jest kradziony.

 

Jak sprawdzić czy telefon jest kradziony? - zdjęcie

W pierwszej kolejności warto sprawdzić numer IMEI telefonu i czy informacje wyświetlane w pamięci telefonu są zgodne z kodem znajdującym się w pudełku oraz dokumentacji. Szerzej na ten temat opisaliśmy w poradniku: Jak sprawdzić numer IMEI telefonu?

Przechodząc na stronę https://kradzionytelefon.pl/, możemy w razie wątpliwości sprawdzić czy używany telefon nie został skradziony na podstawie bazy numerów IMEI. Wystarczy sprawdzić numer IMEI w pamięci telefonu, wpisując na klawiaturze numerycznej kod: *#06# , a następnie porównać z numerem dostępnym na podanej stronie (o ile się tam znajduje). Strona może być również pomocna w sytuacji, gdy zgubiliśmy telefon i ktoś go odnalazł – podzielona jest również na miejscowości, co ułatwia poszukiwania.

Inną przydatną stroną, która utrudni ewentualnym złodziejom sprzedaż skradzionego telefonu jest https://www.bazagsm.pl/ - wystarczy wpisać tutaj nasz numer IMEI i automatycznie trafia do bazy urządzeń skradzionych, którymi handel jest nielegalny.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: