TECHNOLOGIEOffice na Androida

Office na Androida

TECHNOLOGIE 0

Pakiet biurowy Microsoft Office jest chyba najpopularniejszym narzędziem służącym zarówno do przeglądania, jak również tworzenia i edytowania różnego rodzaju dokumentów - tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych, itd. Obecnie, w erze przenośnych urządzeń mobilnych dobrze jest mieć taki pakiet zainstalowany również w smartfonie lub tablecie. Pozwoli on w szybki sposób przeglądać posiadane dokumenty, zrobić szybką prezentację w miejscu, gdzie nie zabierzemy ze sobą komputera lub po porostu umożliwi przeglądanie ważnych notatek. Poniżej znajdziecie ranking, naszym zdaniem najlepszych i przede wszystkim darmowych aplikacji biurowych, które pozwolą na przeglądanie i edycję podstawowych formatów dokumentów.

 

 

Olive Office Premium

Jednym z najlepszych na rynku, darmowym pakietem biurowym bez wątpienia jest Olive Office Premium. Aplikacja może pochwalić się szeregiem funkcji, których próżno szukać u konkurencji. Ponadto posiada opcje do tej pory zarezerwowane wyłącznie dla produktów płatnych. Dzięki prezentowanemu pakietowi możemy między innymi przeglądać i edytować dokumenty w formatach: doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx, chm, mth oraz pdf. Do podstawowych funkcji programu zaliczymy:

- formatowanie,

- kopiowanie, kasowanie oraz wklejanie dowolnej treści,

- zarządzanie systemem grafik,

- możliwość tworzenia i edycji tabel,

- edytowanie komórek tekstowych.

Co więcej, Olive Office Premium pozwala na integrację z szeregiem usług w chmurze. Warto również dodać, że menu programu zostało specjalnie przygotowane do pracy z ekranami dotykowymi zarówno niewielkich smartfonów, jak również tabletów HD.

 

Office na Androida - zdjęcie

 

Kingsoft Office

Kolejny, dość popularny pakiet biurowy, który z powodzeniem zastąpi tradycyjny MS Office jest Kingsoft Office. Całość oferuje bardzo podobną funkcjonalność, jak poprzednio opisywana aplikacja. Program ten jest mobilnym odpowiednikiem istniejącego już od wielu lat tradycyjnego pakietu biurowego przeznaczonego do współpracy z komputerami PC. Według zapewnień producenta wersja mobilna zoptymalizowana została przede wszystkim do pracy na ekranach HD o wysokiej rozdzielczości. Niemniej jednak, nie powinniśmy mieć problemów z poruszaniem się po menu na nieco mniejszych smartfonach. Do podstawowych funkcji programu możemy zaliczyć między innymi:

- obsługa formatów DOC, DOCX, TXT, XLS, XLSX, PPT, PPTX oraz PDF,

- integracja z najpopularniejszymi klientami e-mail,

- edycja oraz wstawianie grafik,

- możliwość tworzenia oraz edytowania tabel,

- wbudowany, prosty w obsłudze manager plików,

- zaawansowana edycja tekstu,

- kopiowanie i wklejanie elementów.

Twórcy aplikacji dodają, że całość doskonale radzi sobie także z obsługą zewnętrznych klawiatur fizycznych, dzięki którym korzystanie z pakietu staje się jeszcze wygodniejsze.

 

Office na Androida - zdjęcie 2

 

Microsoft Office Mobile

Na koniec oficjalny, dostępny od niedawna produkt firmy Microsoft - Microsoft Office Mobile. Jest to androidowy odpowiednik popularnego na całym świecie pakietu biurowego. W jego skład wchodzą: Mobile Word, Mobile Excel, Mobile PowerPoint. Całość pozwala na przeglądanie oraz podstawową edycję popularnych dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych oraz prezentacji multimedialnych. Specjalnie zaprojektowane menu zostało doskonale przystosowane do obsługi poprzez ekran dotykowy. Office Mobile wspiera między innymi obsługę wielu czcionek, animacji, grafik oraz kształtów, przez co przeglądane dokumenty wyglądają identycznie, jak na ekranie komputera. Nie zabrakło tutaj opcji kopiuj-wklej, dodawania grafiki, rysowania tabel czy edycji tekstu. Funkcja Cloud pozwala zaś na przechowywanie zdalne naszych najważniejszych dokumentów, bez konieczności zapisywania ich w pamięci urządzenia.

 

Office na Androida - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: