MOBILEJak i czym otworzyć plik CSV?

Jak i czym otworzyć plik CSV?

Ilość najróżniejszych formatów plików w obecnych czasach jest ogromna, dlatego też umiejętność otwierania ich bez konieczności instalowania setek programów jest bardzo cenna. Tym razem sprawdzimy jak i czym otworzyć plik w formacie CSV.

Na początku warto wspomnieć czym w ogóle jest plik CSV. Otóż CSV to w skrócie Comma Separated Values, czyli wartości rozdzielone przecinkiem. Jest to format przechowywania danych w plikach tekstowych i odpowiadający mu typ MIME text/csv. Na dobrą sprawę tego typu plik możemy otworzyć za pomocą jednego z narzędzi pakietu Office lub systemowego notatnika, ale o wiele lepszym wyborem będzie program Notepad++, czyli o wiele bogatsza i uzbrojona w dodatkowe funkcje alternatywa dla Notatnika.

Notepad++ to w pełni bezpłatny i bardzo funkcjonalny edytor tekstowy, który może również pełnić funkcję edytora kodu źródłowego. Program ten z powodzeniem poradzi sobie z obsługą takich języków programowania, jak Javascript, RC file, makefile, nfo, doxygen, ini, batch, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, Unix Shell Script, Fortran, NSIS, C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, ASP, VB/VBS, SQL i Flash. Trzeba przyznać, że rozpiętość obsługiwanych języków jest naprawdę imponująca i z pewnością zadowoli nawet wybrednych i bardzo wymagających użytkowników.

Jak i czym otworzyć plik CSV? - zdjęcie

Do najważniejszych funkcji programu Notepad++ należy przede wszystkim autouzupełnianie, które przyda się nie tylko początkującym, ale i zaawansowanym użytkownikom. Oprócz tego aplikacja oferuje możliwość pracy na wielu kartach, podział ekranu, jak również narzędzie wyszukiwania i zamiany ciągu znaków (wyrazów, linijek, fraz, sentencji itp.).

Obsługa jest bardzo prosta, zaś otwarcie pliku CSV ogranicza się do podwójnego kliknięcia lewym przyciskiem myszy lub przeciągnięcia (metodą przeciągnij-i-upuść) pliku CSV na okno programu Notepad++.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: