MOBILECzym się różni iPhone 4 od 4s?

Czym się różni iPhone 4 od 4s?

Zastanawiasz się nad zakupem telefonu iPhone 4 lub iPhone 4s, ale nie wiesz, który model wybrać? W tym poradniku przedstawiamy najważniejsze różnice, które pomogą dokonać odpowiedniego wyboru.

 

Czym się różni iPhone 4 od 4s?  - zdjęcie

Czym się rózni iPhone 4 od 4s?

Iphone 4 to urządzenie, które jako pierwsze pojawiło się na rynku. Iphone 4s w założeniach miał być następcą iPhone'a 4, jednak w założeniach niewiele różni się od poprzednika, choć z oczywistych względów ma nad nim nieznaczną przewagę. Oba urządzenia mają taki sam ekran, zbliżoną pojemność akumulatora i czas pracy baterii. Iphone 4 wyposażony jest w procesor jednordzeniowy Apple A4, 1 GHz Cortex-A8 oraz bluetooth 2.1.

Iphone 4s ma przewagę pod względem lepszego procesora – dwurdzeniowy procesor Apple A5, 800 MHz Cortex-A9, kamerę 8 MP umożliwiającą nagrywanie klipów wideo w Full HD, mocniejsze GPU, wsparcie dla głosowego asystenta Siri, Blutooth 4.0, a także 64 GB pamięci. Ponadto jest lżejszy od iPhone 4 o 3 gramy oraz ma znacznie lepszy aparat do wykonywania zdjęć. Z drugiej strony iPhone 4 jest o około 400 zł tańszy.

Jeśli zależy nam na niższej cenie oraz niewielkich parametrach technicznych to warto wybrać iPhone 4. Miłośnicy zdjęć w wysokiej jakości, którzy cenią sobie ponadto lepsze parametry techniczne i nie zwracają tak bardzo uwagi na niższą cenę, powinni wybrać iPhone 4s.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: