MOBILECzym się różni iPhone 5 od 5s?

Czym się różni iPhone 5 od 5s?

Planujesz kupić telefon iPhone 5 lub iPhone 5s jednak nie możesz się zdecydować? W tym poradniku przedstawiamy czym się różni iPhone 5 od 5s i odpowiadamy, który model wybrać.

 

Czym się różni iPhone 5 od 5s?  - zdjęcie

Od strony wizualnej nie ma zbyt dużych różnic pomiędzy iPhone 5, a iPhone 5s. Oba urządzenia mają identyczne wymiary i wagę, zaś jedyną widoczną różnicę widać od przodu – zmieniono przycisk Home ze względu na wbudowany czytnik linii papilarnych w iPhone 5s.

Iphone 5s ma wyraźnie poprawioną kamerę. Wprowadzono jaśniejszy obiektyw oraz większy sensor z powiększonymi pikselami, a także podwójny flasz LED. Dodano funkcję nagrywania wideo w zwolnionym tempie z prędkością 120fps i 720p, a także wykonywanie zdjęć seryjnych – od 10 wzwyż.

Iphone 5s ma również lepszą baterię – 1570 mAh, z kolei iPhone 5 ma baterię 1440 mAh. W praktyce jednak nie jest to duża różnica.

Największą różnicę na korzyść iPhone 5s widać w procesorze. O ile iPhone 5 posiada procesor Apple A6, tak iPhone 5s już 64-bitowy procesor Apple A7, co jest szczególnie ważne w przypadku gier. Kolejnymi dodatkami w iPhone 5s jest czytnik linii papilarnych oraz możliwość wykorzystania urządzenia jako opaski na rękę w stylu Nike Fuel – dzięki temu możemy kontrolować poziom naszego tętna podczas aktywności.

Ze względu na zastosowanie nowego procesora, iPhone 5s jest przy tym dużo droższy od iPhone 5 – starszy model jest tańszy o ok 500 zł – 600 zł (w zależności od konfiguracji), dlatego warto samemu przemyśleć wszelkie za i przeciw i zdecydować na podstawie wymienionych zalet. 

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: