MOBILEJak i czym otworzyć plik ISO?

Jak i czym otworzyć plik ISO?

Niedawno pisaliśmy „Jak i czym otworzyć plik .bin?”, dziś zaś poruszymy bardzo podobny temat związany z plikiem ISO. Porada w powyższym tekście będzie również miała zastosowanie do pliku ISO, ale jeśli chcemy skorzystać z innego programu, warto zapoznać się z poniższą poradą.

Możemy skorzystać z polecanego ostatnio programu DAEMON Tools Lite, ale ciekawą, choć nie darmową alternatywą jest program Alcohol 120%. Warto pamiętać, że jest to nieco bardziej rozbudowane narzędzie skierowane do wymagających użytkowników. Program Alcohol 120% bez problemu poradzi sobie z tworzenie kopii zapasowych płyt CD, DVD jak również Blu-ray w takich formatach, jak: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD-RAM, DVD+RW, Blu-ray itp. Program poradzi sobie również z technologiami zabezpieczającymi Laserlock, SafeDisc, SafeDisc2, Securom, Securom, StarForce 1.x/2.x, VOB ProtectCD i VOB ProtectCD v5.

Co więcej, warto wspomnieć o obsłudze ogromnej liczby wspomnianych obrazów. Alcohol 120% poradzi sobie z takimi formatami, jak Nero (*.nrg), Standard ISO (*.iso), skompresowane ISO (*.isz), BlindRead (*.bwd), BlindWrite V5/V6 (*.b5t/*.b6t), CloneCD (*.ccd), Cue-sheet (*.cue), DiscJuggler (*.cdi), Instant CD/DVD (*.pdi) oraz Media Descriptor (*.mds, *.mdx). Warto pamiętać, że wersja demonstracyjna działa tylko 15 dni, ale jeśli komuś zależy na jednorazowym działaniu lub sprawdzeniu możliwości programu, okres przeszło dwóch tygodni będzie w sam raz. Sprawdźmy więc, jak otworzyć plik ISO.

Po pobraniu asystenta pobierania uruchamiamy go i uważnie sprawdzamy proponowane nam dodatki. Asystent proponuje instalację dodatków, przeglądarki oraz gry – nie musimy się na to zgadzać i klikamy na Nie zgadzam się. Instalacja wymaga ponownego uruchomienia programu, więc aby zakończyć instalację Alcohol 120% zgadzamy się na ten krok. Po dokończeniu instalacji uruchamiamy program.

Jak i czym otworzyć plik ISO? - zdjęcie

W pierwszej kolejności musimy stworzyć napęd wirtualny. W tym celu po lewej stronie klikamy na Napędy wirtualne, a w nowym oknie z listy Liczba Napędów Wirtualnych wybieramy ilość napędów, którą chcemy stworzyć. Może to być jeden lub nawet sześć napędów wirtualnych. Aby zatwierdzić wybór klikamy na OK i czekamy kilka chwil.

Jak i czym otworzyć plik ISO? - zdjęcie 2

Następnie przechodzimy do lokalizacji, w której znajduje się nasz plik ISO, który chcemy otworzyć. Przenosimy go na główne okno programu metodą „złap i upuść” - po chwili pojawi się na liście. Następnie klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy Zamontuj w napędzie.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: