MOBILEJak i czym otworzyć plik NRG?

Jak i czym otworzyć plik NRG?

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się tak zwane obrazy płyt. Są to elektroniczne kopie fizycznych nośników, które działają na takiej samej zasadzie (odtwarzanie za pomocą wirtualnych napędów), ale pozwalają oszczędzić cenne nośniki – płyty CD, DVD, Blu-ray etc. Niestety niektóre formaty są mniej znane i sprawiają problemy przy odtwarzaniu. Sprawdźmy więc, jak i czym otworzyć plik NRG.

Obecnie pliki NRG stają się coraz bardziej popularne, dlatego też warto sprawdzić jakim programem odtworzyć tego typu plik. Obecnie coraz więcej narzędzi radzi sobie z obsługą formatu NRG, a jednym z nich jest program VirtualDVD. To bezpłatne rozwiązanie, za pomocą którego możemy tworzyć wirtualne napędy, a następnie montować w nich dowolne obrazy płyt CD, DVD, Blu-ray etc. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy nie chcą niszczyć oryginalnych i niekiedy bardzo cennych nośników.

Jak i czym otworzyć plik NRG? - zdjęcie

Jedną z największych zalet programu jest wysoka wydajność oraz niewielki apetyt na zasoby komputera. Po instalacji program dostępny jest z poziomu zasobnika systemowego – aby skorzystać z podstawowych opcji, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonce w zasobniku, a następnie wybrać potrzebną akcję, np. „Mount Image”. W taki właśnie sposób możemy otworzyć nasz plik NRG – wystarczy po wybraniu odpowiedniej opcji odszukać plik zapisany na dysku lub nośniku zewnętrznym.

Narzędzie poradzi sobie z obsługą takich formatów, jak B5T/ B6T, BIN, BWT, CCD, CDI, CUE, DVD, IMG, ISO, ISZ, LCD, MDS/ MDF, NRG oraz PDI. Oczywiście po zamontowaniu obrazu użytkownik uzyskuje dostęp do wszystkich plików – działa to tak samo, jak po włożeniu konwencjonalnej płyty CD, DVD czy Blu-ray do napędu. Oczywiście w tym przypadku wszystko działa szybciej, sprawniej i bez żadnych denerwujących hałasów wydobywających się z napędu. Program pozwala stworzyć nawet 24 napędy wirtualne, które działają niezależnie od siebie i oferują takie same możliwości.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: