MOBILEJak i czym otworzyć plik PPS?

Jak i czym otworzyć plik PPS?

Nie każdy posiada zainstalowany pakiet Microsoft Office, który jest po prostu dość drogi i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Zamiast tego można zainstalować darmowy pakiet Libre Office, jednak w niektórych przypadkach wyświetlane dokumenty odrobinę zmienione w porównaniu do oryginałów stworzonych w pakiecie firmy Microsoft. Jak więc otworzyć pliki zapisane w formacie PPS bez żadnych zmian?

Najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja niewielkiego i darmowego programu PowerPoint Viewer. To bardzo prosty w obsłudze, ale niezwykle przydatny program, za pomocą którego otworzymy pliki stworzone w programie PowerPoint, między innymi w formacie PPS. Oczywiście po instalacji tego programu nie musimy instalować pakietu Microsoft Office, aby otworzyć i wydrukować prezentacje multimedialne.

Jak i czym otworzyć plik PPS? - zdjęcie

Za pomocą programu PowerPoint Viewer możemy przeglądać i drukować prezentacje stworzone w programie PowerPoint 2010, jak również w nowszych i starszych wersjach 2007, 2003, 2002 (XP), 2000 i 97. Opisywane narzędzie to również świetne dopełnienie niekomercyjnych pakietów takich jak np. Libre Office, które w wielu przypadkach błędnie wyświetlają prezentacje stworzone w PowerPoint zmieniając nieznacznie format, układ itp.

Działanie programu jest niezwykle proste. Po ściągnięciu i instalacji programu wystarczy dwukrotnie kliknąć na plik PPS, aby go otworzyć, przejrzeć i ewentualnie wydrukować.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: