MOBILEProgram do fotomontażu

Program do fotomontażu

W większości przypadków słowo „fotomontaż” nie kojarzy się najlepiej, ale nie zawsze wiąże się to z oszustwem lub próbą wyłudzenia pieniędzy. Niektórzy używają fotomontażu do zabawy, by np. wkleić swoją postać w plakat ze znanymi muzykami lub po prostu do poprawy zdjęć z wakacji. Oczywiście do tego typu operacji niezbędny jest odpowiedni program. Jaki wybrać?

Co prawda możemy spróbować wykonać fotomontaż w systemowym Paincie, ale efekty pracy w większości przypadków będą mierne. Z drugiej jednak strony większość profesjonalnych programów jest trudna w obsłudze i wymaga sporej wprawy. Swego rodzaju idealnym wyjściem z sytuacji jest program CorelDRAW Graphics Suite X6. Program ten posiada praktycznie wszystko, co jest niezbędne do kompleksowej edycji fotografii lub grafiki. Narzędzie idealnie sprawdzi się zarówno przy prostych projektach związanych z obróbką i edycją zdjęć, jak i skomplikowanych operacji polegających na składzie publikacji, edycji animacji itp.

Program do fotomontażu - zdjęcie

Co prawda obsługa programu nie jest bardzo skomplikowana – owszem, wymaga treningu – ale pełnię możliwości odkryją przede wszystkim osobo z doświadczeniem. Swoją drogą cały pakiet CorelDRAW Graphics Suite X6 składa się z modułu CorelDRAW X6, który służy do edycji grafiki wektorowej oraz Photo-Paint X6, który z kolei stworzony został do edycji grafiki rastrowej. To jednak nie wszystko, gdyż do rąk użytkowników oddano także moduł Corel CAPTURE X6, służący do tworzenia zrzutów ekranowych, jak również Corel CONNECT, czyli ciekawą przeglądarkę stworzoną specjalnie do wyświetlania zdjęć zarówno na dysku lokalnym, jak i w sieci.

Warto również wspomnieć o kilku ciekawych dodatkach. Na uwagę zasługuje między innymi narzędzie o nazwie Color Harmoniec. Jest to ciekawy dodatek, pozwalający jednym kliknięciem stworzyć paletę kolorów dopełniających, dla już wybranych barw. Możemy również modyfikować całą paletę kolorystyczną projektu z zachowaniem różnic między odcieniami. Wszystkie ulubione szablony oraz style możemy zapisywać, a następnie wykorzystywać w innych projektach. Co prawda oferowana wersja jest oparta na licencji próbnej Trial, ale jeśli ktoś zamierza pracować z tym programem na stałe, powinien rozważyć pełną i nieograniczoną czasowo wersję.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: