MOBILESmartfon z Androidem jako przydatne narzędzie - aplikacje pomocne w domu i nie tylko

Smartfon z Androidem jako przydatne narzędzie - aplikacje pomocne w domu i nie tylko

Smartfony z systemem Android to wielofunkcyjne urządzenia mobilne. Mogą służyć nie tylko do dzwonienia i wysyłanie SMS-ów ale także często zastępują komputer, nawigację satelitarną GPS czy przenośną konsolę do gier. Doskonale sprawdzają się także jako odtwarzacze multimedialne oraz aparaty fotograficzne. Nie wszyscy jednak wiedzą, że smartfony z Androidem mogą okazać się bardzo przydatne podczas drobnych prac remontowych, czy jako narzędzia w czasie wykonywania innej pracy fizycznej. Poniżej znajdziecie kilka aplikacji, które przydadzą się na biwaku, w lesie, w czasie odświeżania mieszkania czy podczas nocnych spacerów.

 

Smartfon z Androidem jako przydatne narzędzie - aplikacje pomocne w domu i nie tylko - zdjęcie

 

Latarka

 

Jedno z podstawowych narzędzi, które przydaje się w wielu sytuacjach. Aplikacji typu latarka jest w sieci całe mnóstwo, którą więc wybrać? My proponujemy Flashlight. Całość jest darmowa. Co więcej nie zabiera wiele miejsca w pamięci urządzenia i może być instalowana także na nieco starszych smartfonach (nawet z Androidem 2.0), gdyż nie spowalnia pracy systemu. Po zainstalowaniu wystarczy jedno kliknięcie i dosłownie po 2 sekundach mamy dostęp do gotowej do użycia latarki. Poza standardowym trybem latarki do wyboru mamy także inne tryby świecenia - mruganie z ustawianiem częstotliwości, delikatnie przygasające światło oraz światło z możliwością ustawienia jego natężenia. Aplikacja ta doskonale sprawdzi się podczas nocnych spacerów, w ciemnych pomieszczeniach czy chociażby podczas zagubionych pod kanapą kluczy.

 

Smartfon z Androidem jako przydatne narzędzie - aplikacje pomocne w domu i nie tylko - zdjęcie 2

 

Serwisowanie auta

 

Nowoczesne auta wyposażane są w komputery pokładowe. Te mogą informować nas o różnego rodzaju usterkach. Niestety nie zawsze wyświetlacz na desce rozdzielczej pokaże co dolega naszemu pojazdowi. Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja mobilna o nazwie Torque Lite (OBD2 & Car). Dzięki niej możemy zaoszczędzić nawet setki złotych na wizytach w procesjonalnych serwisach samochodowych. Całość doskonale sprawdza się przede wszystkim przy współpracy z autami z grupy VW-Audi, które wyposażone są w złącze komputera typu OBD. Po zakupie za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych specjalnej dokładki z Bluetooth, którą podłączamy do gniazda komputera w aucie oraz połączeniu jej z naszą aplikacją możemy przeprowadzić kompletną diagnozę komputerową. Torque Lite (OBD2 & Car) pozwoli między innymi na odczyt oraz resetowanie kodów błędów, sprawdzanie aktualnej prędkości auta, wyświetla dane dotyczące ciśnienia doładowania turbiny oraz dane dotyczące spalania. Ponadto dzięki programowi mamy dostęp jeszcze do kilku nieco mniej istotnych funkcji. Całość rzecz jasna całkowicie za darmo.

 

Smartfon z Androidem jako przydatne narzędzie - aplikacje pomocne w domu i nie tylko - zdjęcie 3

 

Dalmierz

 

Dalmierz - Smart Measure to aplikacja, która przyda się w czasie robienia wielu pomiarów na przykład podczas remontu. Całość pozwala bowiem na dokładne mierzenie odległości między przedmiotami. Doskonale sprawdzi się podczas mierzenia powierzchni mieszkania czy doboru rozmiaru mebli do danego pomieszczenia. Dalmierz zaoszczędzi przy tym masę czasu, który potrzebny byłby na mierzenie długości tradycyjnymi miarkami rozwijanymi. Menu jest proste w obsłudze, a dokładne instrukcje podpowiedzą mniej doświadczonym użytkownikom w jaki sposób poprawnie korzystać z tego narzędzia. Warto jednak pamiętać, że przed dokonaniem pierwszego pomiaru należy nasz smartfon odpowiednio skalibrować. Wersja darmowa okraszona została reklamami. Te jednak nie przeszkadzają w jej obsłudze.

 

Smartfon z Androidem jako przydatne narzędzie - aplikacje pomocne w domu i nie tylko - zdjęcie 4

 

Poziomica

 

Poziomica to kolejne, przydatne podczas remontów narzędzie. Pozwala użytkownikowi dokładnie ustalić poziom i pion danej powierzchni. Jest nieodzowne podczas montażu okien i w czasie kładzenia nowej podłogi. Już teraz możesz zapomnieć o nieporęcznych i ciężkich poziomicach. Wystarczy, że na swój smartfon lub tablet pobierzesz darmową aplikację o tej samej nazwie. Całość jest prosta w obsłudze, a po skalibrowaniu pokazuje bardzo dokładne dane na temat poziomu danej powierzchni.

 

Smartfon z Androidem jako przydatne narzędzie - aplikacje pomocne w domu i nie tylko - zdjęcie 5

 

Wykrywacz metali

 

Wykrywacz metali oraz przewodów elektrycznych to dość drogie, profesjonalne urządzenie. Niemniej jednak w czasie prac budowlanych w pomieszczeniach, gdzie znajduje się położona już instalacja elektryczna jest nieodzowne. Jeśli nie chcemy w czasie wiercenia dziury przypadkiem natrafić na kable elektryczne, a nie stać nas na profesjonalny wykrywacz przewodów, wystarczy, że pobierzemy darmową aplikację o nazwie Wykrywacz metali. Całość działa na zasadzie pomiaru pola elektromagnetycznego. Jeżeli przyłożymy smartfon do ściany i natrafimy na przewody elektryczne to na wyświetlaczu pojawi się odpowiedni komunikat z podaną wartością pola magnetycznego. Wykrywacza metali możemy także używać do poszukiwań różnego rodzaju metalowych przedmiotów zakopanych pod ziemią na niewielkiej głębokości. Aplikacja rzecz jasna nie jest tak dokładna, jak profesjonalne narzędzie. Niemniej jednak podczas prac domowych w zupełności wystarczy.

 

Smartfon z Androidem jako przydatne narzędzie - aplikacje pomocne w domu i nie tylko - zdjęcie 6

 

Jeśli używacie swojego smartfona razem z podobnymi aplikacjami to podzielcie się w komentarzach na dole spostrzeżeniami. Czy Waszym zdaniem tego typu programy są pomocne i powinny być rozwijane?

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: