MOBILEJak konwertować video?

Jak konwertować video?

Pliki wideo to prawdopodobnie najczęściej używane elementy na komputerach służących nie tylko do pracy, ale i rozrywki, o komputerach typu Media Center nie wspominając. Nie zawsze jednak chcemy odtwarzać filmy na komputerze, który z reguły obsługuje praktycznie wszystkie formaty.

Jeśli chcemy odtworzyć jakiś film na telefonie, tablecie, odtwarzaczu DVD czy innym urządzeniu zewnętrznym, możemy mieć pewien problem. Zazwyczaj polega on na problemie z rozpoznaniem formatu pliku – cierpią na tym głównie starsze odtwarzacze DVD lub tradycyjne telefony (nie smartfony, które są multimedialnymi kombajnami). W takich momentach nieoceniona może być pomoc programu do konwertowania plików.

Jednym z takich programów może być Video to Video, który poradzi sobie z konwersją praktycznie każdego formatu video. Sprawdźmy więc, jak to działa.

Po pobraniu, instalacji i uruchomieniu programu możemy wybrać język interfejsu. Następnie w nowym oknie wystarczy kliknąć na Dodaj Video w lewym górnym rogu, a następnie w nowym oknie wybrać lokalizację naszego pliku video i kliknąć dwa nim dwa razy lewym przyciskiem myszy.

Jak konwertować video? - zdjęcie

Po chwili pojawi się nowe okno, w którym możemy wybrać profil pliku docelowego. Możemy albo wybrać preferowany format, albo konkretne urządzenie, na którym film ma być wyświetlony. Po wybraniu konkretnego profilu klikamy na OK i wracamy do głównego okna.

Jak konwertować video? - zdjęcie 2

Następnie w głównym oknie pojawi się wybrany plik na liście. Klikamy na nim, a następnie z paska narzędzi wyżej wybieramy Konwersja. Skonwertowany plik zostanie zapisany w tej samej lokalizacji, co plik źródłowy.

Jak konwertować video? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: