GRYJak kupić grę na Steam?

Jak kupić grę na Steam?

Steam to najpopularniejsza platforma do zakupu cyfrowych wersji gier. Nigdy z niej nie korzystałeś? Pokazujemy jak kupić grę na platformie Valve.

 

Zakupu gry możesz dokonać na stronie internetowego Steama lub bezpośrednio w aplikacji – kliencie, który jest wymagany do uruchomienia gry. Zalecamy pobranie programu, zalogowanie się do konta i przejście do zakładki Sklep. Tam znajdźmy tytuł, który nas interesuje.

 

Po wyszukaniu interesującej nas gry możemy przystąpić do zakupu – należy wybrać opcję Kup dla Siebie, która przypisze grę do naszego konta. Możliwe jest nabycie tzw. Gift, który będziemy mogli przekazać komuś jako prezent – w ramach wymiany między użytkownikami Steama.

 

Jak kupić grę na Steam? - zdjęcie

 

Następnie należy wybrać metodę płatności. Jeśli posiadasz kartę płatniczą, możesz skorzystać z niej do opłacenia zakupu (Vista, MasterCard). Drugim, wygodnym rozwiązaniem jest konto w PayPal. Usługa jest zbliżona do naszego PayU, wykorzystywanego na Allegro i w sklepach internetowych. Środki na PayPal możesz w kilka minut przelać z polskiego konta bankowego i wykorzystać do opłacenia zakupu na Steamie. PayPal pobiera prowizję, więc koszt gry będzie nieznacznie wyższy niż wynika to z kursu walut obowiązującego w danym dniu. To dwie najpopularniejsze metody płatności, ale nic nie stoi na przeszkodzie byś zapłacił przez Webmoney czy inną usługą. 

 

Jak kupić grę na Steam? - zdjęcie 2

 

Gdy wybierzemy już wybraną przez nas formę płatności, zostaniemy poproszeniu o podanie danych billingowych i przeniesieni do strony płatności – potwierdzenia płatności przez PayPal czy podanie kodu CVV/CVC autoryzującego płatność kartą. 

 

Poza tym, możliwe jest dodanie funduszy do konta Steama z góry – przed zakupem gry. Minimalna ilość to 5, maksymalna – 100 euro. Możesz to zrobić zlecając pieniądze tymi samymi sposobami płatności: PayPal, Visa, MasterCard, PaySafeCard, WebMoney czy MoneyBookers. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które często kupują na Steamie – wówczas kupowanie jest jeszcze szybsze. 

 

Jak kupić grę na Steam? - zdjęcie 3

 

Po zakupie gry, nie pozostaje nic innego jak pobranie instalatora i rozpoczęcie rozgrywki. Miłej gry! I pamiętajcie – warto czekać na promocje na Steamie!

 

Autor

Michał
2+2=

Komentarze - Jak kupić grę na Steam?

  • ~ Baat Polecam też porównywarkę cenową kupgre.pl :P

PARTNERZY SERWISU: