GRYJak nagrać na płytę grę ze Steam?

Jak nagrać na płytę grę ze Steam?

Mimo, że Steam to usługa opierająca się na cyfrowej dystrybucji, jej twórcy nie zapomnieli o osobach, które lubią archiwizować sobie dane lub mających przeciętne łącze internetowe. Steam pozwala na nagrywanie gier na płyty DVD lub kopiowanie ich na dyski przenośne. 

 

Jeśli zakupiliśmy jakiś tytuł w sklepie Steam lub wprowadziliśmy do usługi kod (serial) na jakiś produkt, możemy stworzyć kopię zapasową. 

 

W tym celu w oknie Steam wybieramy rozwijane menu Steam i opcję Utwórz lub przywróć kopię zapasową gry

 

 

Następnie klikamy na przycisk Utwórz kopię zapasową zainstalowanych aplikacji

 

 

Wybieramy grę, którą chcemy nagrać na płytę lub przenośną pamięć 

 

 

Teraz należy wybrać miejsce zachowania kopii.

 

 

W kolejnym oknie decydujemy się na rozmiary plików jakie tworzymy – mogą to być pliki rozmiaru płyty CD, DVD lub własne, zdefiniowane. Jeśli nasza pamięć lub dysk działa w systemie FAT32, należy zdecydować się na rozmiar pliku mniejszy niż 4 GB, bo inaczej nie będzie możliwe przekopiowane tak dużych plików.

 

W zależności od rozmiaru gry proces tworzenia kopii może potrwać od kilku do kilkudzesięciu dni. Później możemy nagrać pliki w dowolnym programie do nagrywania i cieszyć się kopią gry ze Steam na płycie DVD.

 

Jeśli będziemy kiedyś chcieli skorzystać z kopii zapasowych, jakie stworzymy w ten sposób, wystarczy wywołać to samo menu i wybrać opcję Przywróć kopię zapasową. Po wskazaniu folderu z grą, Steam sam połączy dane i zainstaluje tytuł.

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ Dawid Jak grać w grę ze STEAM bez dostępu do internetu?