MOBILEJak i czym otworzyć plik QuickTime (MOV)?

Jak i czym otworzyć plik QuickTime (MOV)?

Praktycznie odpowiedź na to pytanie zawarta jest w tytule – najlepszym programem do tego celu będzie QuickTime stworzony przez firmę Apple dla komputerów z systemem Mac OS oraz Windows. Poznajmy bliżej ten program i sprawdźmy, jak działa.

QuickTime to bardzo popularny na całym świecie, choć odrobinę niedoceniany odtwarzacz multimedialny stworzony przez firmę Apple. Co prawda program skierowany jest do użytkowników komputerów z systemem Mac OS, ale producent stworzył również stabilną i dopracowaną wersję na urządzenia z systemem operacyjnym Microsoft Windows. Głównym założeniem programu jest umożliwienie odtwarzania różnych plików audio lub wideo udostępnianych strumieniowo za pośrednictwem Internetu. Odtwarzacz poradzi sobie nie tylko z tytułowym formatem MOV, ale również z formatem H.264 i różnymi standardami dźwięku przestrzennego.

Po pobraniu, zainstalowaniu oraz uruchomieniu programu QuickTime, pojawi się główne okno.

Jak i czym otworzyć plik QuickTime (MOV)? - zdjęcie

Aby otworzyć dowolny plik w programie QuickTime, wystarczy złapać i upuścić dany plik na oknie programu, lub kliknąć na Plik i z menu kontekstowego wybrać Otwórz plik.... W nowym oknie kierujemy się do lokalizacji interesującego nas elementu i klikamy na nim dwukrotnie lewym przyciskiem myszy.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: