GRYJak podłączyć PS3 do monitora?

Jak podłączyć PS3 do monitora?

Konsola PlayStation 3 może być podłączona do telewizora CRT, LCD oraz monitora -wszystko dzięki dużej ilości wyjść audio i wideo, które można wykorzystać do tego celu i obsłudze wielu rozdzielczości. 

 

Jak podłączyć PS3 do monitora? - zdjęcie

 

PlayStation 3 może działać w rozdzielczościach: od 480i do 1080p, co oznacza, że radzi sobie ze standardami od SD do HD. 

 

Podstawowym wyjściem audio-wideo, stosowanym do podłączania konsoli do telewizora czy monitora jest HDMI - wystarczy połączyć oba urządzenia jednym kablem, by automatycznie konsola została sparowana z ekranem. 

 

Gorzej jeśli twój monitor nie posiada złącza HDMI, a jedynie DVI. Wówczas musisz zdecydować się na zakup przejściówki HDMI - DVI. Rodzi to jednak problem z dźwiękiem - kabel HDMI dostarcza sygnał wideo i audio, DVI - nie. Konieczne będzie doprowadzenie dźwięku do monitora za pomocą kabla typu Component.

 

Jeśli masz monitor VGA (złącze D-Sub), problem jest jeszcze szerszy. VGA to wyjście analogowe, a nie cyfrowe, więc przejściówka nie pomoże. Konieczne będzie zastosowanie konwertera - oddzielnego urządzenia, które niestety jest dość drogie - ok. 150 - 200 zł.

 

Jak podłączyć PS3 do monitora? - zdjęcie 2

 

Zmieniłeś monitor i konsola nie chce się poprawnie uruchomić? Przytrzymaj dłużej klawisz włączania. Po piknięciu, konsola uruchomi się w trybie, w którym będziesz mógł zmodyfikować ustawienia. Będzie to pomocne w chwili gdy podłączysz konsolę PS3 do monitora, który nie posiadał wsparcia np. dla rozdzielczości 1080p, którą miał twój telewizor. Konsola zapamiętuje ostatnie ustawienia wyświetlania, co rodzi problem, który można łatwo okiełznać. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: