MOBILEJak przenieść dane z Iphone 4 na Iphone 5?

Jak przenieść dane z Iphone 4 na Iphone 5?

Planujesz zmienić swojego wysłużonego iPhone'a 4 na model iPhone 5? Zanim to zrobisz warto zabezpieczyć swoje dane, aby można je było później przenieść na nowe urządzenie. W tym poradniku wyjaśniamy jak przenieść dane z iPhone 4 na iPhone 5.

 

Jak przenieść dane z Iphone 4 na Iphone 5? - zdjęcie

Najprostszym sposobem na przeniesienie danych z iPhone 4 na iPhone 5 jest użycie funkcji Archiwum iCloud (przeniesienie danych do wirtualnej chmury). W tym celu oba urządzenia powinny mieć zainstalowany system iOS 5 lub nowszy. Należy również wcześniej założyć konto w usłudze iCloud. W ten sposób możemy najpierw zarchiwizować, a następnie przenieść na iPhone 5 z wirtualnego dysku takie dane jak konta e-mail, wiadomości tekstowe, zdjęcia, muzykę czy filmy.

1. Na początek musimy zarchiwizować dane ze starszego urządzenia do iCloud. W tym celu przechodzimy do opcji Ustawienia > iCloud > Dysk i archiwum, a następnie uruchamiamy opcję Archiwum iCloud – należy włączyć Wi-Fi.

2. Następnie archiwizujemy zawartość przed przeniesieniem: opcje Ustawienia > iCloud > Dysk i archiwum, a następnie Archiwizuj teraz. Należy odczekać chwilę na automatyczną archiwizację danych.

3. Po zakończeniu archiwizacji iPhone 4, należy włączyć iPhone 5. Zgodnie z instrukcjami Asystenta Ustawień, należy ustawić takie opcje jak Kraj i język, Włączenie bądź nie usług lokalizacji, Sieć Wi-Fi.

4. Po zakończeniu konfiguracji, ale tylko w przypadku gdy mamy już archiwum, należy wyzerować urządzenie jeśli chcemy odtworzyć na iPhone 5 utworzone archiwum. W tym celu przechodzimy do Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Wymaz zawartość i ustawienia.

5. Po wyświetleniu monitu o skonfigurowanym urządzeniu wybieramy opcję Odtwórz z archiwum iCloud > Dalej, a następnie wpisujemy identyfikator Apple ID i hasło, aby się zalogować do iCloud.

6. Teraz wybieramy zapisane archiwum z iPhone 4, a następnie opcję Odtwórz.

7. Należy pamiętać, że nie wszystkie rodzaje danych mogą być uwzględnione, dlatego należy połączyć iPhone 5 z programem iTunes. Aby mieć dostęp do poczty głosowe, kont e-mail i innych kont, należy za każdym razem wprowadzić hasła, które były kompatybilne z iPhone 4.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: