MOBILEJak sformatować kartę pamięci w telefonie z systemem Android

Jak sformatować kartę pamięci w telefonie z systemem Android

Masz problem ze sformatowaniem karty pamięci w telefonie/smartfonie z systemem Android? W poniższym poradniku przedstawiamy najprostszy sposób na wykonanie formatowania z poziomu telefonu.

 

Jak sformatować kartę pamięci w telefonie z systemem Android - zdjęcie

Jak sformatować kartę pamięci w telefonie z systemem Android?

Jeśli mamy pewność, że chcemy sformatować kartę pamięci w telefonie z systemem Android, to należy przejść do odpowiednich zakładek z poziomu systemu operacyjnego. Oto poszczególne kroki, jakie należy wykonać:

Ustawienia > Karta SD i pamięć telefonu > Odinstaluj kartę pamięci > Formatuj kartę pamięci.

Należy pamiętać, że sformatowanie karty pamięci wiąże się z usunięciem wszystkich zapisanych dotąd danych – lista kontaktów, aplikacje itp. 

Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Aby przywrócić ustawienia fabryczne dla większego bezpieczeństwa musimy wykonać następujące kroki:

Ustawienia > Prywatność > Ustawienia fabryczne lub Przywracanie danych fabrycznych

W przypadku smartfona Samsung Galaxy S możemy przywrócić ustawienia fabryczne poprzez wstukanie następującego kodu na klawiaturze telefonu: *2767*3855#

Autor

Lukasz
2+2=

Komentarze - Jak sformatować kartę pamięci w telefonie z systemem Android

  • ~ Leopold Ta ścieżka w powyższym poradniku działa??? Jak można wykonywać operacje na odłączonym urządzeniu???W Zenfone Max M2 formatowanie jest głębiej ukryte. Ustawienia>pamięć wewnętrzna>tu należy wejść w kartę SD>menu(trzy kropki w prawym górnym rogu)>ustawienia pamięci...i tu jest opcja "FORMATUJ".
  • ~ jjb szukałam długo jak sformatowac kartę SD w Androidzie 9---> dziękuję za podpowiedź Krzysztof.
  • ~ Krzysztof Witam, w androidzie nr 9 formatowanie karty pamięci robi się nieco inaczej, a mianowicie:- Ustawienia/Pielęgnacja urządzenia/Domyślna pamięć/Karta pamięci/kliknąćw trzy kropki na górze z prawej strony/Ustawienia pamięci/Karta pamięci/Formatuj.Pozdrawiam

PARTNERZY SERWISU: