GRYJak skonfigurować uTorrent?

Jak skonfigurować uTorrent?

Program uTorrent, podobnie jak inne narzędzie do wymiany plików w protokole p2p, wymagają drobnej konfiguracji, która pozwoli na wykorzystanie w 100% łącza internetowego.  Oto krótki poradnik jak skonfigurować uTorrent

 

Po instalacji programu wejdź do Ustawień (Preferences). Znajdziesz tam opcję Speed Guide. Wybierz serwer znajdujący się najbliższej, odznacz Bandwidth i kliknij Run tests. Teraz możesz ustalić prędkość wysyłania plików - (upload speed) i wprowadzić do programu prawdziwą wartość. 

 

Jak skonfigurować uTorrent? - zdjęcie

 

W Ustawieniach wybierz opcję Połączenie (Connection) i zaznacz opcję Radomize port each start (losowy dobór portów podczas startu programu). Opcja Enable NAT-PMP i Enable UPnP (w polskiej wersji: mapowanie portów) również powinna być zaznaczona. 

 

Jeśli masz problem z tym, że twój dostawca internetowy ogranicza prędkość pobierania przez torrenty, możesz skorzystać z opcji szyfrowania (Protocol Encryption Enabled). Poza tym, upewnij się, że uTorrent jest dodany jako bezpieczna aplikacja dla twojego Firewalla.

 

Tego typu konfiguracja wstępna uTorrenta powinna zapewnić dobrej jakości połączenia i sprawne pobieranie i wysyłanie plików. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: