MOBILEJak szybko i sprawnie pozbyć się szkodliwych komponentów?

Jak szybko i sprawnie pozbyć się szkodliwych komponentów?

Jeśli często korzystamy z Internetu, ściągamy dużo plików, korzystamy z komunikatorów prędzej czy później na naszym dysku zagnieżdżą się szkodliwe komponenty i niebezpieczne składniki. Warto profilaktycznie wyposażyć się w odpowiedni program, który w porę wykryje i usunie niechciane elementy.

Takim programem może być Crystal Security. To nowoczesne, proste w obsłudze, niewymagające instalacji oraz bardzo skuteczne oprogramowanie, za pomocą którego wykryjemy, a następnie zwalczymy i usuniemy wszelakie niebezpieczne i szkodliwe komponenty znajdujące się na dysku komputera z systemem Windows.

Program możemy przechowywać na przenośnej pamięci USB lub wirtualnym dysku w chmurze. Zresztą sam program Crystal Security bazuje na technologii pracy w chmurze (Cloud Computing), dzięki czemu wszystkie przeprowadzane przez program operacje i działania bazują na zewnętrznych serwerach, co z kolei przekłada się na bardzo znikomy apetyt na zasoby systemowe oraz stabilność systemu.  Co więcej, użytkownik może dowolnie skonfigurować program na przykład ustawiając harmonogram skanowania dysku twardego. Warto zwrócić uwagę na możliwość ustawienia poziomu bezpieczeństwa oraz stopnia kontroli np. wybierając które pliki mają być brane pod uwagę podczas skanowania. Sprawdźmy więc, jak to działa w praktyce.

Po pobraniu programu Crystal Security, wystarczy rozpakować archiwum do dowolnej lokalizacji, a następnie kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pliku. Po chwili pojawi się okno programu. W pierwszej kolejności zmieniamy język na polski – w tym celu klikamy na Settings, a następnie z listy Language wybieramy Polish i zatwierdzamy wybór przyciskiem Apply.

Jak szybko i sprawnie pozbyć się szkodliwych komponentów? - zdjęcie

Po ponownym uruchomieniu programu interfejs będzie już w naszym ojczystym języki. Program będzie działał cały czas w tle monitorując komputer w poszukiwaniu niebezpieczeństw, ale jeśli chcemy sprawdzić cały system pod kątem szkodliwego oprogramowania, możemy kliknąć na Sprawdź, a następnie potwierdzić wybór klikając na OK.

Jak szybko i sprawnie pozbyć się szkodliwych komponentów? - zdjęcie 2

Po chwili program przejdzie w tryb sprawdzania i przeprowadzi analizę całego systemu.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: