MOBILEJak w Androidzie podkręcić procesor?

Jak w Androidzie podkręcić procesor?

Podkręcanie procesora to część tak zwanego overclockingu, czyli w skrócie mówiąc ponoszenia parametrów naszego sprzętu bez wymiany żadnego z podzespołów. Dawniej podkręcanie procesora dotyczyło wyłącznie komputerów. Teraz, kiedy na rynku jest całe mnóstwo urządzeń mobilnych z systemem Android, powstają coraz to nowsze i lepsze sposoby na zwiększanie taktowania zegarów procesora także w ich przypadku. Jak to zrobić? O tym dowiedzieć się za chwilę!

 

Jak w Androidzie podkręcić procesor? - zdjęcie

 

Co daje nam podkręcenie procesora? Z pewnością przyspieszy działanie systemu operacyjnego, aplikacji oraz gier. Należy jednak uważać, gdyż zbytnie zwiększenie taktowania zegara może wiązać się z trwałym uszkodzeniem smartfona lub tabletu. Aby móc podkręcić procesor w urządzeniu z systemem Android, musimy mieć zrootowaną wersję systemu. O rootowaniu pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów.

 

Na początku pobieramy aplikację o nazwie SetCPU i uruchamiamy ją. Pokaże nam aktualną częstotliwość taktowania procesora w naszym smartfonie.

W programie mamy dostępnych szereg różnego rodzaju opcji. Poniżej znajdziecie opis tych, których użycie będzie konieczne do podkręcenie procesora:

 

 

Jak w Androidzie podkręcić procesor? - zdjęcie 2 Jak w Androidzie podkręcić procesor? - zdjęcie 3

 

Max - ustawiamy tutaj maksymalną wartość taktowania zegara z jaką ma działać nasze urządzenie podczas obciążenia. Uważajcie, aby nie przesadzić, gdyż spowoduje to w najlepszym wypadku zawieszenie się systemu, a w najgorszym może uszkodzić procesor.

Min - jak sama nazwa wskazuje, ustawiamy tutaj minimalną wartość taktowania zegara procesora, w chwili kiedy system nie jest obciążony.

Ondemand - tryb ten oznacza, że nasz telefon w czasie bezczynności wykorzysta zaledwie minimalne parametry taktowania procesora. W chwili zaś, kiedy jest to wymagane (uruchomiana jakaś gra czy aplikacja) taktowanie zostaje poniesione do wartości maksymalnej. Tryb ten pozwala na zaoszczędzenie energii.

 

Cały proces podkręcania taktowania zegara procesora może nie jest zbyt skomplikowany, niemniej jednak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, wymaga wcześniejszego przygotowania urządzenia. 

 

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak w Androidzie podkręcić procesor?

  • ~ Chadzior poZDRo

PARTNERZY SERWISU: