MOBILEJak w Androidzie wejść w kartę pamięci?

Jak w Androidzie wejść w kartę pamięci?

Te znacznie rozszerzają funkcjonalność, dając możliwość instalacji jeszcze większej liczby gier czy aplikacji, przechowywania dokumentów oraz multimediów. Jeśli nie wiecie jak wejść na kartę po zainstalowaniu jej w urządzeniu to polecamy przeczytać poniższy poradnik.

 

 

 

Najprostszym sposobem, aby dostać się do karty pamięci z poziomu smartfona lub tabletu to instalacja jednego z darmowych menadżerów plików. Spora część firm (Samsung, LG, HTC, itd) instaluje fabrycznie tego typu programy. W menu odnajdujemy odpowiednią aplikację (File Manager, Menadżer Plików, itd.) i uruchamiamy ją.

 

Jak w Androidzie wejść w kartę pamięci? - zdjęcie

 

Zostajemy przeniesieni do widoku głównego programu, gdzie do wyboru mamy zazwyczaj dwie możliwości. Jedną z nich jest external_SD z ikonką karty pamięci. To właśnie jest zainstalowana przez nas karta micro SD. Klikamy w tę opcję. Po chwili na ekranie ukazuje się to, co aktualnie znajduje się w pamięci naszej karty. Pliki i katalogi, w zależności od możliwości posiadanego przez nas menadżera, możemy w dowolny sposób kopiować, usuwać lub przenosić.

 

Jak w Androidzie wejść w kartę pamięci? - zdjęcie 2  Jak w Androidzie wejść w kartę pamięci? - zdjęcie 3

 

Kolejną metodą dostania się na kartę micro SD jest podłączenie urządzenia z systemem Android do komputera poprzez kabel USB. Pamiętajmy jednak, aby najpierw w ustawieniach smartfona (Menu Główne > Ustawienia > Połączenie z PC) zaznaczyć odpowiednią opcję: 

 

Jak w Androidzie wejść w kartę pamięci? - zdjęcie 4

 

Po podłączeniu smartfona bądź tabletu komputer powinien automatycznie zainstalować odpowiednie sterowniki (zazwyczaj trwa to kilkanaście sekund). Po tym czasie wystarczy, że wejdziemy w Mój Komputer, a tam obok ikonek dysków twardych i napędów pojawią się dwie nowe. Jedna z nich oznacza pamięć wewnętrzną urządzenia z systemem Android, druga zaś to przestrzeń na karcie micro SD.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: