MOBILEJak w Androidzie zastrzec numer?

Jak w Androidzie zastrzec numer?

Niektóre funkcjonalności systemu operacyjnego Android mogą być nieco ciężkie do znalezienia, szczególnie dla początkujących użytkowników. Jedną z nich jest zastrzeganie własnego numeru telefonicznego podczas wykonywania połączeń. Poniższy poradnik pokaże Wam krok po kroku jak tego dokonać. Całość została przygotowana w oparciu o system Android w wersji 4.1 na urządzeniu marki LG. Niemniej jednak proces ten wygląda niemal identycznie na urządzeniach innych producentów z systemami Android w wersji 4.0 i nowszej.

 

Jak w Androidzie zastrzec numer? - zdjęcie

 

Jeśli chcemy zadzwonić do kogoś nie ujawniając numeru naszego telefonu (na ekranie wyświetla się komunikat Numer Prywatny), przed wykonaniem połączenia otwieramy menu z klawiaturą numeryczną. Następnie klikamy w menu podręczne, skąd wybieramy Ustawienia połączeń.

 

Jak w Androidzie zastrzec numer? - zdjęcie 2 Jak w Androidzie zastrzec numer? - zdjęcie 3 Jak w Androidzie zastrzec numer? - zdjęcie 4

 

Klikamy w Ustawienia dodatkowe (opcja na samym dole menu) i kolejno w ID rozmówcy. Teraz powinno wyświetlić się kolejne menu z trzema dostępnymi opcjami (Domyślna wartość dla sieci, Ukryj numer oraz Pokaż numer). My rzecz jasna, chcąc ukryć nasz numer przed osobami, do których dzwonimy, wybieramy Ukryj numer. Gotowe. Teraz nasi rozmówcy podczas połączenia zamiast naszego numeru telefonu zobaczą komunikat Numer prywatny.

 

Jak w Androidzie zastrzec numer? - zdjęcie 5 Jak w Androidzie zastrzec numer? - zdjęcie 6

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: