GRYJak zacząć grać w Plemiona?

Jak zacząć grać w Plemiona?

Plemiona to popularna gra przeglądarkowa, o standardowej dla gier strategicznych, budowie. Jeśli zamierzasz zacząć rozgrywkę, warto najpierw zapoznać się z poradnikiem jak zacząć grać w Plemiona. 

 

Jak zacząć grać w Plemiona? - zdjęcie

 

Plemiona to gra strategiczna, w której prowadzisz wioskę - zajmujesz się pozyskiwaniem surowców, stawianiem budynków i rekrutacją wojska. Wioska jest mini-państwem, które może wchodzić w interakcje z innymi, również kontrolowanymi przez graczy. 

 

Jeśli zaczynasz grę na nowym serwerze, gdzie gracze również rozpoczynają zabawę, możesz w spokoju rozpocząć rozwój wioski od zdobycia surowców. Postaw ratusz. Musisz zbudować tartak, cegielnię oraz hutę żelaza. Te trzy budynki pozwolą na pozyskanie drewna, gliny i żelaza. Surowce wykorzystasz do budowy nowych budynków. Warto postawić spichlerz  oraz schowek. Ważny jest szczególnie ten ostatni, który pozwala na schowanie surowców przed atakiem innych graczy. W momencie ataku na wioskę, jeśli obrona zostanie przerwana, napastnik przejmuje część surowców. By się przed tym ochronić, należy je przenosić do schowków. W początkowej fazie rozgrywki warto zbudować mur obronny i stopniowo go rozbudowywać. 

 

Jak zacząć grać w Plemiona? - zdjęcie 2

 

Nie można również zapomnieć o wojsku, nawet jeśli mamy plany pokojowej rozgrywki. Zbuduj koszary, a później - stajnię. W pierwszym budynku pozyskasz piechotę. Na jeźdźców warto postawić w późniejszej fazie gry. Po wybudowaniu koszar, będziesz mógł postawić kuźnię. 

 

Kolejnym budynkiem wartym uwagi jest Rynek, dający dostęp do opcji handlu. Jeśli planujesz szybko ataki na innych graczy, możesz zbudować Warsztat, dający dostęp do produkcji broni oblężniczej, ale jeśli nie zamierzasz organizować ataku, nie wydawaj cennych surowców. 

 

Pamiętaj o rozwoju budynków - kosztują one sporo pieniędzy, ale pozwalają na przyspieszenie produkcji jednostek i surowców, jak również dają możliwość stawiania nowych budynków.  

 

Podczas rozgrywki będziesz otrzymywał raporty. Mogą one dotyczyć ataków (twoich i przeciwników), jak również aspektów pokojowych np. handlu. Sprawdzaj poziom swoich jednostek w stosunku do przeciwnika. Przed podjęciem ataku warto sprawdzić siłę żołnierzy w Symulatorze. 

 

Jak zacząć grać w Plemiona? - zdjęcie 3

 

Pamiętaj, że zaczynając rozgrywkę, musisz być gotów na odparcie ataku. Niektórzy gracze starają się jak najszybciej dokonać inwazji i spróbować przejąć wioskę. Jeśli im się to uda, będziesz musiał rozpocząć rozgrywkę od nowa, na terenie oddalonym od mocnych graczy, co ułatwi Ci ponowną walkę o dominację nad okolicą.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: