MOBILENajlepsze gry dla dzieci na Androida - Ranking

Najlepsze gry dla dzieci na Androida - Ranking

Platforma Android to nie tylko świetne narzędzie biznesowe, centrum rozrywki multimedialnej czy możliwość korzystania z internetu niemal wszędzie. Smartfony oraz tablety z systemem Google coraz częściej pełnią także zadanie zabawek dla naszych pociech. To przede wszystkim za sprawą coraz liczniejszej reprezentacji gier oraz aplikacji tworzonych właśnie dla nich. W sklepie Google Play pojawia się coraz więcej prostych, kolorowych gier. Te dostarczają nie tylko rozrywki i potrafią zastąpić tradycyjne zabawki, czy gry dla najmłodszych na PC. Są również pomocne w nauce kolorów, kształtów, pomagają w ćwiczeniu pamięci czy zdolności manualnych. Poniżej przedstawiamy ranking, naszym zdaniem najlepszych gier dla dzieci stworzonych na urządzenia mobilne z systemem Android.

 

Kids Memory Game Lite

Pierwsza w zestawieniu to gra o nazwie Kids Memory Game Lite. Jak sama nazwa wskazuje, oparta ona została na popularnej grze karcianej MEMORY i pomaga ćwiczyć pamięć. Jak zapewniają twórcy, aplikacja doskonale sprawdzi się w kontakcie z dziećmi do lat sześciu. Całość jednocześnie bawi, ale też uczy. System rozgrywki jest niezwykle prosty. Polega on bowiem na zapamiętywaniu przedmiotów, które pojawiają się na ekranie. Po ich zniknięciu nasze dziecko musi odnajdywać pary i układać je obok siebie. Dodatkowym atutem Kids Memory Game Lite jest miła dla oka oprawa graficzna oraz uproszczony do granic możliwości interfejs. Całość podzielona jest dodatkowo na kilka kategorii oraz dodatkowych mini-gier. Wasze dziecko spędzi długie godziny grając w opisywany tytuł, dobrze się przy tym bawiąc i jednocześnie ćwicząc pamięć.

 

Najlepsze gry dla dzieci na Androida - Ranking - zdjęcie

 

MY LITTLE PONY

Kolejny tytuł w naszym zestawieniu to MY LITTLE PONY. Tutaj mamy do czynienia z grą stworzoną przede wszystkim o dziewczynkach, fankach kucyków My Little Pony. Całość oparta została na oficjalnej licencji bajki o tym samym tytule. Jest ona niejako interaktywną wersją telewizyjnej animacji. Produkcja oferuje godziny dobrej zabawy, co może być zbawienne dla rodziców. Możemy być przy tym pewni, że nasza pociesza nie zostanie narażona na akty przemocy czy wulgarne słownictwo. Rozgrywka polega na stworzeniu własnego kucyka Pony, który w późniejszym czasie może brać udział w rożnych mini-grach, konkursach oraz wystawach konkurując z kucykami stworzonymi przez innych użytkowników. Gra oferuje łącznie 60 różnych gier oraz szereg opcji socjalnych (dodawanie znajomych, czat, dzielenie się zdobytymi przedmiotami, itd). Pamiętać jednak należy, że w grze dostępne są mikropłatności (dodatkowe przedmioty za realne pieniądze). Upewnijmy się więc, że płatności zostały zabezpieczone hasłem, by nasza pociecha przypadkowo nie naciągnęła nas na dodatkowe koszta.

 

Najlepsze gry dla dzieci na Androida - Ranking - zdjęcie 2

 

POU

POU to już gra legenda. Całość przypomina nieco rozbudowaną wersję popularnych niegdyś Tamagotchi - elektronicznych zabawek, które oferowały możliwość opieki nad wirtualnym zwierzątkiem (karmienie, zabawa, sprzątanie, nauka). Podobnie jest w przypadku "ziemniaczka" POU. Na początku musimy opiekować się maluchem, dbać o podstawowe potrzeby (czystość, zabawa, karmienie, nauka). W późniejszym czasie dokupujemy różnokolorowe ubrania, bierzemy udział w coraz to liczniejszych mini-grach, leczymy w przypadku choroby, karmimy oraz dbamy o to, by mieszkanie POU wyglądało coraz ładniej. Do dyspozycji są setki przedmiotów, dzięki którym nasz podopieczny będzie jeszcze bardziej spersonalizowany. Aplikacja zapewnia wiele godzin zabawy przez długie dni. Ponadto uczy nasze dzieci opiekuńczości, ćwiczy refleks oraz logiczne myślenie. Jedna z najczęściej pobieranych gier na urządzenia mobilne z systemem Android.

 

Najlepsze gry dla dzieci na Androida - Ranking - zdjęcie 3

 

Baby Pet Vet Doctor

Tym razem coś dla najmłodszych miłośników zwierząt, czyli Baby Pet Vet Doctor. Tytuł pozwala nam wcielić się w postać właściciela kliniki dla zwierząt i pomagać tym najbardziej potrzebującym. Gra stworzona została dla dzieci w wieku powyżej 7 lat. Całość okraszona jest miłą dla oka, kreskówkową grafiką i przyjemnymi efektami dźwiękowymi. Proste w obsłudze menu nie powinno sprawić problemu najmłodszym fanom elektronicznej rozrywki. Do naszych podstawowych zadań należy przede wszystkim przyjmowanie chorych lub rannych zwierząt i odpowiednia nad nimi opieka. W czasie gry będziemy musieli podawać odpowiednie szczepionki, opatrywać ranne miejsca i zadbać o odpowiedni pokarm. Gra rozwija zarówno zdolności manualne, jak również logiczne myślenie.

 

Najlepsze gry dla dzieci na Androida - Ranking - zdjęcie 4

 

Jak widzicie na rynku znaleźć można wiele darmowych tytułów, które z pewnością przypadną do gustu naszym pociechą i zapewnią im wielogodzinną rozrywkę, dając tym samym chwilę oddechu rodzicom.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: