MOBILEJak zainstalować Flash Player na Androidzie

Jak zainstalować Flash Player na Androidzie

Od jakiegoś czasu wtyczka Adobe Flash Player niestety nie jest oficjalnie dostępne dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Zaraz po ogłoszeniu tej informacji, użytkownicy smartfonów i tabletów z zielonym robotem byli w wielkim szoku, gdyż duża część stron internetowych w dalszym ciągu z powodzeniem korzysta z Flasha (różnego rodzaju portale z wideo, grami przeglądarkowymi itd). Poniższy poradnik krok po kroku zaprezentuje w jaki sposób możemy zainstalować wspomnianą wtyczkę i cieszyć się Flashem nawet na najnowszych urządzeniach z Androidem.

 

Jak zainstalować Flash Player na Androidzie - zdjęcie

 

Instalacja

Aby móc zainstalować wtyczkę Flash Player, należy wcześnie wykonać kilka kroków. Z racji tego, że nie jest ona już dostępne poprzez oficjalny sklep Google Play, będziemy musieli włączyć w naszym urządzeniu opcję pozwalającą na instalację aplikacji z tzw. nieznaych źródeł. W tym celu należy w menu głównym wybrać USTAWIENIA, następnie BEZPIECZEŃSTWO i tam zaznaczamy opcję NIEZNANE ŹRÓDŁA.

 

Jak zainstalować Flash Player na Androidzie - zdjęcie 2  Jak zainstalować Flash Player na Androidzie - zdjęcie 3

 

Kolejny krok to pobranie odpowiedniego pliku APK, który znajdziecie TUTAJ. Po jego pobraniu, przenosimy go na kartę SD. W tym celu najlepiej jest użyć jakiegoś menadżera plików i zainstalować (również za pomocą menadżera plików). Po pomyślnej instalacji otwieramy przeglądarkę internetową (np Google Chrome) i przechodzimy do jej ustawień. Teraz należy ZAZNACZYĆ opcję Flash Player. Gotowe. Od tej chwili możemy cieszyć się możliwości korzystania z Flash-a na naszym smartfonie lub tablecie.

 

Uwaga!

Metoda ta nie działa z urządzeniami z systemem Android w wersji 4.4 KitKat.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: