GRYJak zrobić filmik z gry?

Jak zrobić filmik z gry?

Chcesz nagrać film z rozgrywki z ulubionej grę, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Podpowiadamy jak zrobić filmik z gry!

 

Jak zrobić filmik z gry? - zdjęcie

 

Podstawową sprawą jest program do przechwytywania obrazu. Najpopularniejszy i najbardziej odpowiedni do pracy z grami wideo jest Fraps – znane od wielu lat narzędzie, świetnie radzące sobie z nagrywanie w bezstratnym formacie filmu z całej rozgrywki. Wystarczy uruchomić program, później grę i aktywować nagrywanie rozgrywki jednym przyciskiem (np. F9). Kolejne przyciśnięcie przerwie nagrywanie. Pliki zapisywane są bez kompresji, co zmniejsza obciążenie komputera, ale wymaga dużej przestrzeni dyskowej. 

 

Wadą Frapsa jest to, że nie jest darmowy – konieczne jest wykupienie licencji, bo wersja testowa pozwala na nagrywanie klipów o długości nieprzekraczającej 30 sekund. Niestety nie ma żadnej godnej polecenia, darmowej alternatywy. 

 

Możesz za to skorzystać z Twitcha, który pozwala na przeprowadzanie transmisji online z rozgrywki, którą można później przenieść w formie pliku wideo na YouTube. Jeśli twoim docelowym pomysłem jest publikowanie materiałów w sieci, będzie to najlepszy pomysł.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: