GRYNajlepsze darmowe gry na Steam

Najlepsze darmowe gry na Steam

Dzięki wzrostowi popularności modelu biznesowego free to play, na Steamie pojawiło się sporo darmowych gier. Oczywiście, w skali całej oferty kilku tysięcy płatnych gier, to niewiele, ale mimo wszystko można dostać zawrotu głowy. Jaki tytuł wybrać?  Oto nasz ranking najlepszych darmowych gier na Steam!

 

Team Fortress 2

 

Team Fortress 2 przez wiele lat był grą płatną, jednak od 2011 roku jest rozpowszechniany jako darmowa gra z opcją Premium. Ważny jest fakt, że darmowi gracze mogą bez problemu rywalizować z osobami posiadającymi konto Premium. Podstawową różnicą jest mniej miejsca na przedmioty, które można zbierać podczas gry oraz fakt, że „nie wypadną” nam rzadkie przedmioty. 

 

Najlepsze darmowe gry na Steam - zdjęcie

 

Team Fortress 2 to widowiskowy FPS utrzymany w karykaturalnej, kreskówkowej stylistyce, w którym ścierają się dwie drużyny składające się z żołnierzy kilku specjalizacji. Akcja jest wartka, klasy świetnie zbalansowane, a sama gra – niezwykle popularna. 

 

Zaletą jest również fakt, że konto Premium można uzyskać w bardzo prosty sposób – kupując jakiś produkt w wewnętrznym sklepie, w którym najtańsze przedmioty to bardzo nieduży wydatek. 

 

DOTA 2

 

Drugą wartą uwagi grą jest DOTA 2, jedna z najlepszych gier typu MOBA, łącząca mechanikę hack’n’slash z grą MMO, w której walki toczą niewielkie grupy graczy. 

 

Najlepsze darmowe gry na Steam - zdjęcie 2

 

DOTA 2 to jedna z najlepiej zbalansowanych gier, wymagających od gracza umiejętności i poświęcenia dużej ilości czasu. Wysoka jakość wykonania powoduje, że to jedna z najpopularniejszych gier w swoim gatunku, rywalizująca z League of Legends.

 

Pinball Arcade

 

W latach 90-tych gry odwzorowujące stoły pinballowe były bardzo popularne. Dziś to nisza, jednak Pinball Arcade radzi sobie całkiem nieźle – to rozbudowana gra, pełna klasycznych stołów, zrealizowana z najwyższą dokładnością jeśli chodzi o grafikę i fizykę zachowania się kuli. 

 

Najlepsze darmowe gry na Steam - zdjęcie 3

 

Pinball Arcade w darmowej wersji daje dostęp do jednego stołu (Tales of the Arabian Night), a dodatkowe pakietu stołów są drogie, przynajmniej dla polskiego gracza, ale mimo wszystko – jeśli masz ochotę na grę tego typu, powinieneś sprawdzić to, co twórcy gry zaoferowali za darmo. Możesz spędzić kilka chwil grając w jeden z najlepszych tytułów tego typu.

 

Path of Exile

 

Najlepsze darmowe gry na Steam - zdjęcie 4

 

Jeśli uwielbiasz serię Diablo, to pokochasz Path of Exile – hack’n’slasha w konwencji gry sieciowej, który urzeka dopracowaniem technicznym oraz świetną mechaniką rozgrywki. Mimo, że gra jest darmowa, to twórcy nie zbudowali rozgrywki, która w dużej mierze premiuje osoby płacące za zabawę. Model mikropłatności jest rozsądny, dzięki czemu Path of Exile zyskał bardzo pozytywne opinie wśród graczy. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: