TECHNOLOGIENajlepsze launchery na Androida - ranking

Najlepsze launchery na Androida - ranking

TECHNOLOGIE 0

System operacyjny Android pozwala na stosowanie różnego rodzaju nakładek, dzięki którym może on wyglądać zdecydowanie ciekawiej. Nakładki owe stosowane są przez wielu największych producentów sprzętu elektronicznego - Samsung, LG, HTC, itd. Firmy te, dzięki wspomnianym nakładkom starają się personalizować system tak, by kojarzony był on właśnie z konkretną marką. Nie wszystkim klientom one odpowiadają. Ponadto część producentów sprzedaje swoje smartfony i tablety z "gołą" wersją Androida, bez żadnych nakładek. 

 

Najlepsze launchery na Androida - ranking - zdjęcie

 

Jeżeli chcemy zmienić launcher na taki, który będzie odpowiadał naszym preferencjom, wystarczy, że zajrzymy do Sklepu Google. Znajdziemy tam kilka niezwykle ciekawych, darmowych nakładek systemowych, z których każdy powinien wybrać coś dla siebie. Poniższy przegląd prezentuje te, naszym zdaniem, najlepsze.

 

GO Launcher Notifier

Pierwsza z nich, GO Launcher Nottifier jest jedną z najdłużej obecnych na rynku. Użytkownicy chwalą ją przede wszystkim za szybkość działania i bezawaryjność. Jej główną funkcjonalnością, przeniesioną wprost z iOS są powiadomienia związane z aplikacjami zainstalowanymi na naszym urządzeniu. Wygląda to mniej więcej tak:

Jeżeli otrzymamy wiadomość na Facebooku, a nie mamy odpalonej aplikacji to na pasku powiadomień pojawi się liczba 1. Liczba ta będzie tym wyższa, im więcej osób napisze do nas. Niby proste, a jednak bardzo przydatne.

Ponadto GO Launcher Notifier w znacznym stopniu zmienia wygląd menu naszego urządzenia. Przede wszystkim za sprawą nowego pakietu ikon oraz całej masy mniej lub bardziej przydatnych widżetów (pogoda, informacje, ciekawie wyglądające zegarki, itp). Największym minusem prezentowanego launchera jest jego kompatybilność. Działa on bowiem wyłącznie z urządzeniami, które na pokładzie mają Androida w wersji 4.2 lub wyżej.

 

Najlepsze launchery na Androida - ranking - zdjęcie 2

 

With GO Launcher Theme

Drugi na liście jest With GO Launcher Theme. Całość nie jest typowym launcherem, bowiem działa dopiero po wcześniejszym zainstalowaniu GO Launcher EX, którego opis znajdziecie powyżej. Głównym zadaniem aplikacji jest totalna zmiana wyglądu menu naszego urządzenia. Polecana jest przede wszystkim tym użytkownikom, którzy chcą się wyróżnić z tłumu i spersonalizować wygląd wyświetlających się motywów i ikon na ekranie smartfona lub tabletu. Te wyglądają bardzo oryginalnie - przypominają nieco niedbale narysowane grafiki w nieco dziecięco-komiksowym stylu. Poza zmianą wyglądu ikon mamy także do czynienia z dodaniem kilku widżetów. With GO Launcher Theme doskonale sprawdza się także, jeśli tablet lub smartfon służy naszym pociechom - te z pewnością będą zadowolone z takiego rodzaju menu oraz ikon.

 

Najlepsze launchery na Androida - ranking - zdjęcie 3

 

Nova Launcher

Na trzeciej pozycji naszego zestawienia znajdziecie aplikację Nova Launcher. Ta uważana jest przez wielu użytkowników za najlepszego launchera na rynku. W dużej mierze się z nimi zgadzamy. Co powoduje, że całość może okazać się bardzo przydatna? Na początku naszą uwagę zwracają miłe dla oka efekty "przechodzenia" pomiędzy ekranami pulpitu, a po wejściu do menu Ustawienia, na liście pojawi się opcja o nazwie Nova Settings. To właśnie jest serce naszego launchera. Dzięki tej opcji możemy zmienić całą masę rzeczy. Począwszy od podmienienia kolorów wyświetlanych na ekranie, przez podmianę ikon oraz edycję ich wyglądu, aż po ingerencję w bardziej zaawansowane ustawienia. Ponadto Nova zawiera sporo ciekawych widżetów, które wyglądają znacznie lepiej niż te fabrycznie zainstalowane. Kolejną ciekawą opcją jest rozszerzona obsługa gestów, która pozwala na sterowania wieloma funkcjami słuchawki za pomocą odpowiednich ruchów.

 

Najlepsze launchery na Androida - ranking - zdjęcie 4

 

KitKat Launcher

Na końcu coś dla tych użytkowników, którzy chcieliby móc cieszyć się najnowszą wersją systemu Android na swoim urządzeniu, ale niestety aktualizacja nie jest dostępna dla posiadanego przez nich modelu. Mowa tutaj o KitKat Launcher. Nazwa pochodzi od Androida 4.4 KitKat. Co ważne, prezentowana aplikacja nie tylko imituje wygląd nowego Androida, ale także daje dostęp do kilku jego funkcjonalności. Wśród nich znajdziemy między innymi:

- nowy ekran blokady telefonu,

- nowy interfejs ekranu głównego (identyczny, jak w Androidzie 4.4 KitKat),

- nowy pakiet ikon,

- płynniejsze działanie menu,

- kilka przydatnych widżetów.

 

Najlepsze launchery na Androida - ranking - zdjęcie 5

 

Sami widzicie, że kupując nowy smartfon lub tablet nie jesteśmy z góry skazani na taki wygląd menu, jaki zaimplementował jego producent. Dzięki szeregowi aplikacji, które dostępne są za darmo możemy w szerokim stopniu ingerować layout oraz wzbogacać urządzenie o dodatkowe, często bardzo przydatne funkcjonalności.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: