TECHNOLOGIENajpopularniejsze aplikacje do odchudzania na Androida

Najpopularniejsze aplikacje do odchudzania na Androida

TECHNOLOGIE 0

Temat zrzucania zbędnych kilogramów wraca do nas w ciągu roku niczym bumerang. Najpierw postanowienia noworoczne, później wiosna i wakacje, a na końcu chęć utrzymania dobrej wagi jesienią i zimą. Niestety nie zawsze mamy w sobie tyle silnej woli i samozaparcia, by dotrzymać obietnicy i pozbyć się kilkukilogramowego balastu. Jest na to sposób! Wystarczy, że jesteśmy posiadaczami smartfona z systemem Android. Dzięki niemu bowiem możemy zwiększyć swoją motywację oraz pozyskać przydatne narzędzia, które okażą się niezbędne podczas procesu odchudzania. Poniżej przedstawimy Wam kilka świetnych, darmowych aplikacji, dzięki którym pozbywanie się tłuszczu będzie znacznie łatwiejsze.

 

Najpopularniejsze aplikacje do odchudzania na Androida - zdjęcie

 

Pierwszą z nich, bardzo przydatną w czasie komponowania codziennej diety jest Wiesz co jesz. Być może nie przypomni o zbliżającym się treningu i nie zmotywuje znacząco do działania, ale na pewno uświadomi nas co tak naprawdę jemy każdego dnia. Podpowie jakich produktów unikać, które są zbytnio kaloryczne, a które warto dodać do codziennej diety. Ponadto aplikacja to posiada listę wraz z opisami wszystkich popularnych składników chemicznych, które dodawane są do żywności. Ciekawą opcja jest skaner, który po uruchomieniu sam zeskanuje z etykiety danego produktu listę składników i poinformuje nas czy nie znajduje się na niej żaden niebezpieczny dla zdrowia komponent. Całość jest dodatkowo niezwykle prosta w obsłudze. To przede wszystkim ze względu na intuicyjne, polskie menu.

 

Najpopularniejsze aplikacje do odchudzania na Androida - zdjęcie 2

 

Kolejnym, wartym uwagi programem na urządzenia mobilne, który pomoże w odchudzaniu jest Libra - Manager Wagi. Dzięki niej użytkownik może codziennie dokładnie śledzić postępy w odchudzaniu. Należy jedynie każdego dnia wprowadzać w odpowiednie pole swoją wagę (najlepiej robić to cyklicznie o tej samej godzinie). Po wprowadzeniu danych zostaje wyświetlony specjalny wykres, który obrazowo demonstruje postępy w zrzucaniu kilogramów. Nie zabrakło także możliwości określenia wskaźnika MBI oraz funkcji pozwalającej ustalić docelową wagę. Całość świetnie motywuje do tego, by nie zaniedbywać odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej. Jest przy tym prosta w obsłudze i nie zajmuje wiele miejsca w pamięci naszego smartfonu.

 

Najpopularniejsze aplikacje do odchudzania na Androida - zdjęcie 3

 

Na koniec coś dla tych, którzy poza odpowiednią dietą chcieliby zażyć także nieco ruchu. Endomondo Sports Tracker, bo o tej aplikacji mowa to kieszonkowy trener osobisty, który będzie czuwał nad naszą sprawnością fizyczną 24h na dobę i to całkowicie za darmo! To świetna propozycja zarówno dla tych, którzy chcieliby uprawiać jogging, jak i dla tych którzy wolą na przykład jazdę na rowerze. Do jego podstawowych funkcji należą między innymi:

- mierze przebytej odległości,

- ilość spalonych kalorii,

- czas pojedynczego treningu,

- funkcję dzielenia się osiągnięciami poprzez portale społecznościowe.

Nie zabrakło również przypomnień o zbliżających się treningach. Endomondo Sports Tracker to świetne uzupełnienie wyposażenia początkującego, jak i nieco bardziej zaawansowanego biegacza czy rowerzysty.

 

Najpopularniejsze aplikacje do odchudzania na Androida - zdjęcie 4

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: