TECHNOLOGIENajlepsze programy do odtwarzania muzyki na Androida

Najlepsze programy do odtwarzania muzyki na Androida

TECHNOLOGIE 0

Przenośne odtwarzacze muzyczne znane były już w latach 80-tych poprzedniego stulecia. Mowa tutaj rzecz jasna po popularnych Walkmanach. Po nich nastał czas na mogące odtwarzać muzykę z płyt audio CD discmany, aż wreszcie nastała era tzw. empetrójek. Te charakteryzowały się przede wszystkim niewielkimi rozmiarami, sporą ilością pamięci i bardzo często dobrą jakością dźwięku. Dziś odtwarzacze muzyczne to najczęściej integralna część nowoczesnych telefonów. Jakość odtwarzanej muzyki w ich przypadku nie zależy już tylko do samego sprzętu, ale również od oprogramowania. Poniższy poradnik przedstawi najlepsze, naszym zdaniem, aplikacje, dzięki którym będziemy mogli rozkoszować się naszą ulubioną muzyką. Zaczynamy!

 

Najlepsze programy do odtwarzania muzyki na Androida - zdjęcie

 

Na początek na warsztat idzie mobilna wersja popularnego Winampa, która stworzona został specjalnie z myślą o użytkownikach smartfonów oraz tabletów z systemem operacyjnym Android. Mamy tutaj do czynienia z niemal identyczną funkcjonalnością, co w wersji na PC i Mac'i. Nie zabrakło więc możliwości tworzenia playlist, doboru odpowiadającej nam skórki, możliwości odtwarzania zarówno plików muzycznych jak i wideo oraz, co ważne, sterowania barwą dźwięku za pomocą prostego w obsłudze equalizera. Winamp powinien przypaść do gustu szczególnie tym, którzy nie chcą grzebać w dziesiątkach opcji - menu programu jest bowiem niezwykle intuicyjne. Całość dodatkowo nie zajmuje wiele miejsca w pamięci i może być instalowana na nieco starszych urządzeniach.

 

Najlepsze programy do odtwarzania muzyki na Androida - zdjęcie 2

 

Kolejną aplikacją muzyczną wartą zademonstrowania jest Spotify. Nie chodzi tutaj jednak o jakość dźwięku i możliwości ustawień jego barwy, a o samą muzykę. Aby słuchać znanych utworów swoich ulubionych wykonawców lub niszowych kawałków danego nurtu muzycznego już nie musimy kłopotać się z pobieraniem plików i kopiowaniem ich do pamięci smartfona. Dzięki Spotify wszystkie utwory dostępne są online całkowicie za darmo, gdziekolwiek się znajdujemy. Wystarczy mieć aktywne połączenia z Internetem. Dodatkowo wersja płatna umożliwia także pobranie aktualnie odtwarzanych piosenek na kartę pamięci. Wśród opcji programu znajdziemy między innymi wyszukiwarkę, dzięki której znajdziemy interesującą piosenkę, artystę, playlistę czy nazwę albumu. Aplikacja Spotify dostępna jest w polskiej wersji językowej, co znacznie ułatwi jej obsługę.

 

Najlepsze programy do odtwarzania muzyki na Androida - zdjęcie 3

 

Standardowy Player Android. Nie inaczej! Aplikacja muzyczna, która standardowo wbudowana jest do systemu Android także świetnie się sprawdza. Mamy tutaj do czynienia z dobrej jakości dźwiękiem, możliwością regulacji podstawowych tonów oraz dodaniem kilku efektów dźwiękowych. Nie zabrakło także funkcji segregowania utworów po tytułach, wykonawcach, albumach czy gatunkach muzycznych. Kolejną ważną opcją jest możliwość tworzenia playlist. Całość dodatkowo okraszona została prostym w obsłudze menu w języku polskim. Zaletą standardowego playera jest jego optymalizacja - nic nie tnie, a jakość dźwięku jest naprawdę zadowalająca. Co więcej nie musimy niczego pobierać - aplikacja instalowana jest fabrycznie.

 

Najlepsze programy do odtwarzania muzyki na Androida - zdjęcie 4

 

Na koniec nieco bardziej profesjonalny odtwarzacz, który zdaniem wielu posiadaczy smartfonów jest najlepszą tego typu aplikacją na rynku. Mowa tutaj o Poweramp'ie. Jego darmowa wersja trialowa pozwoli sprawdzić użytkownikowi wszystkie najważniejsze opcje. Za pomocą prezentowanego programu jesteśmy w stanie odtworzyć następujące rodzaje plików: mp3, mp4/m4a (alac), ogg, wma, flac, wav, ape, wv, tta, mpc oraz aiff. Nie zabrakło tutaj także rozbudowanego equalizera graficznego, który poza możliwością ręcznego ustawienia oferuje również kilka gotowych konfiguracji. Ponadto Poweramp pozwala na:

- osobą regulację tonów niskich oraz wysokich,

- ustawianie dźwięku stereo, balansu,

- funkcja crossfade,

- możliwość tworzenia oraz importowania/eksportowania  playlist (m3u, m3u8, pls, wpl),

- grupowanie utworów wg tytułów, wykonawców, albumów, rodzaju muzyki,

- wsparcie do wyświetlania tekstów oraz możliwość dogrania pluginu musiXmatch,

- 4 rodzaje wygodnych widżetów instalowanych na pulpicie i pozwalających na wygodne sterowanie programem,

- wizualizacje,

- personalizacja wyglądu za pomocą różnego rodzaju skórek.

 

Najlepsze programy do odtwarzania muzyki na Androida - zdjęcie 5

 

Jak widzicie, na rynku wiele jest wysokiej jakości aplikacji muzycznych, z których każdy powinien wybrać coś dla siebie. Jedne są nieco bardziej rozbudowane i pozwalają na zabawę z dźwiękiem. Inne zaś, dzięki prostemu w obsłudze menu nie powinny sprawiać problemu nawet nieco mniej zaawansowanym użytkownikom. 

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: