MOBILENokia łączy siły z Xiaomi! Co z tego wyniknie?

Nokia łączy siły z Xiaomi! Co z tego wyniknie?

Wiele lat temu Nokia była bez wątpienia jednym z największych i najbardziej liczących się na rynku producentów telefonów komórkowych. Dziś po dawnej wielkości nie ma już śladu, zaś skromne i nieśmiałe próby powrotu na rynek nie zawsze są udane. Być może umowa z innym, wielkim i świetnie prosperującym producentem coś pomoże?

 

Co prawda w ofercie Nokii na chwile obecną jest kilka ciekawych modeli, ale trudno oczekiwać, aby przyniosły fińskiemu producentowi sukces i pozycję na szczycie. Włodarze fińskiego producenta muszą ostudzić swoje zapały i zmniejszyć ambicje. Być może niedługo wpływy na rynku chińskim zostaną zwiększone, a to wszystko za sprawą porozumienia z gigantem Xiaomi. Na czym będzie polegało ten układ?

 Nokia łączy siły z Xiaomi! Co z tego wyniknie? - zdjęcie

Otóż Xiaomi otrzyma licencje na patenty, a także zakupi sprzęt telekomunikacyjny od Nokii. Jak wiemy, tych patentów przez te wszystkie lata nazbierało się dość dużo. Połączenie sił ma dać korzyści dla fińskiej firmy, która swoje rozwiązania chce wprowadzić do Chin. Co więcej, Nokia podpisała również umowę o utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia z China Huaxin Post i Centrum Rozwoju Gospodarki Telekomunikacyjnej. Finowie udostępnili również swój sprzęt, który zostanie wykorzystany w Szanghaju do tworzenia inteligentnego miasta.

 

Miejmy nadzieję, że wpływy z tych biznesów sprawią, że Nokia będzie miała więcej środków na tworzenie nowych technologii, w tym oczywiście smartfonów i innych sprzętów mobilnych. Kto wie, może doczekamy się laptopa od Nokii?

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: