MOBILEPlik AVI się nie otwiera – jak to naprawić?

Plik AVI się nie otwiera – jak to naprawić?

Miłośnicy filmów doskonale wiedzą, że najpopularniejszym formatem, w którym zapisane są filmy to AVI. Bez znaczenia, czy jest to film w niskiej, czy wysokiej rozdzielczości, w większości przypadków mamy do czynienia z tym właśnie formatem. Niestety czasem się zdarza, że plik z filmem się nie otwiera. Jak to naprawić?

Jeśli nie jesteśmy pewni czy to wina odtwarzacza, czy też kodeków, możemy dokonać pewnego testu. W pierwszej kolejności możemy sprawdzić, czy film odtworzy się w innym programie. O ile wcześniej tego nie próbowaliśmy, możemy zainstalować i uruchomić program ALLPlayer. Program ten jest samodzielną aplikacją pracującą bezpośrednio przy wykorzystaniu bibliotek DirectX. Popularność programu nie jest bezpodstawna. Z jego pomocą można odtworzyć praktycznie każdy format plików dostępny w filmach: MKV, M2TS, MPG, MPEG, RMVB, WMV, DivX, XviD, MP3, a także AVI, FLV, MP4, 3GP, QuickTime, MOV, FLAC, APE i wiele innych. Ponadto przy wykorzystaniu odpowiednich kodeków możemy znacząco rozszerzyć zakres obsługi programu.

Plik AVI się nie otwiera – jak to naprawić? - zdjęcie

Po pobraniu i uruchomieniu programu uruchamiamy nasz film – możemy np. plik z filmem przenieść i upuścić na oknie odtwarzacza. Jeśli film się nie odtwarza, program wyświetli komunikat z informacją, jakiego kodeka brakuje. Po uzyskaniu takiej informacji możemy wyszukać brakujący kodek w sieci i go zainstalować.

Kolejnym problemem, który nie pozwala odtworzyć plików AVI, może być brak odpowiednich kodeków w systemie. W tym celu należy pobrać paczkę kodeków, na przykład FFDShow. To niezwykle popularny i kompleksowy pakiet kodeków i dekoderów wideo, umożliwiających odtwarzanie filmów zapisanych w wielu formatach, od AVI, przez DivX i MKV, po MPEG 4 również w starszych wersjach 1, 2 i 3. Dla wielu użytkowników pakiet kodeków i dekoderów FFDShow to obowiązkowa pozycja zaraz po instalacji świeżej kopii systemu operacyjnego Windows. Kodeki wystarczy zainstalować, a następnie ponownie uruchomić komputer.


Plik AVI się nie otwiera – jak to naprawić? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Plik AVI się nie otwiera – jak to naprawić?

  • ~ ' A jak nie chcę nic instalować a chce otworzyć film z 2018 i 19?

PARTNERZY SERWISU: