MOBILEProgram do grafiki wektorowej

Program do grafiki wektorowej

Grafika wektorowa jest rodzajem grafiki prezentującym obraz za pomocą figur geometrycznych, co rodzi pewne wymagania w stosunku do programów, którymi mamy dokonywać  jej edycji. Oto najlepsze programy do tego celu.

 

Program do grafiki wektorowej - zdjęcie

 

CorelDRAW Graphics Suite X6 jest jednym z najbardziej znanych programów do edycji grafiki wektorowej. Aplikacja wyróżnia się ogromną ilością narzędzi i efektów pozwalających na tworzenie profesjonalnych grafik. Program jest komercyjnym produktem, który można sprawdzić w wersji trial.

 

Darmową alternatywą dla CorelDRAW jest Inkscape, rozpowszechniany na licencji GNU GPL. Program nie posiada wszystkich funkcji znanych z komercyjnego narzędzia, ale radzi sobie z grafiką wektorową najważniejszych formatów.

 

Program do grafiki wektorowej - zdjęcie 2

 

Zoner Draw 5 to kolejna aplikacja do tworzenia grafiki wektorowej stworzona z myślą o projektowaniu wizytówek, plakatów i szat graficznych.

 

Warto pamiętać o składniku pakietu biurowego Apache OpenOffice. OpenOffice.org Draw to narzędzie pozwalające na pracę z grafiką wektorową. Narzędzie posiada podstawową funkcjonalność pozwalającą na półprofesjonalne obrabianie grafiki wektorowej. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: