MOBILEJak przeglądać Facebooka na telefonie bez połączenia z Internetem?

Jak przeglądać Facebooka na telefonie bez połączenia z Internetem?

Jedni są uzależnieni od Facebooka, inni zaglądają nań jedynie od czasu do czasu, dla innych zaś jest to swoiste narzędzie pracy – promocja firmy, fanpage, wyszukiwanie potencjalnych klientów etc. Jedno jest stałe – aby korzystać z portalu społecznościowego i być zawsze na bieżąco, niezbędne jest połączenie z Internetem. Co zrobić, gdy tego połączenia zabraknie? Na szczęście jest pewne dość proste rozwiązanie.

 

Jeśli ktoś chce być cały czas na bieżąco i online, musi liczyć się z koniecznością ciągłego dostępu do sieci. Niestety nie zawsze jest to możliwe – bywa, że połączenie jest zrywane, przerywane etc. W takich warunkach świetnie poradzi sobie specjalna aplikacja na urządzenia z systemem Google Android o nazwie oStream. Jeśli ktoś podróżując, uprawiając sport, jeżdżąc na rowerze chcą być cały czas „podłączeni” do swojego konta powinni zainstalować tę aplikację na swoich urządzeniach. A jak to w ogóle działa?

 

Przy okazji warto wspomnieć, że oStream to nie tylko możliwość odczytywania postów, informacji i wiadomości od znajomych, ale również tradycyjne funkcje znane z oficjalnej aplikacji Facebooka. Możemy bez przeszkód publikować posty, wysyłać wiadomości lub zdjęcia, nawet wtedy, gdy jesteśmy offline. W takim wypadku, program kolejkuje wiadomości, a następnie publikuje je automatycznie, jak tylko „wyczuje” połączenie internetowe. Przejdźmy teraz do praktycznego wykorzystania oStream.

 

Jak przeglądać Facebooka na telefonie bez połączenia z Internetem? - zdjęcie

 

Po pobraniu, instalacji i uruchomieniu aplikacji oStream ze sklepu Google Play na ekranie smartfona lub tabletu pojawi się okno startowe z przyciskiem „Login in oStream with Facebook” w dolnej części, za pomocą którego połączymy konto Facebook z programem. Po kliknięciu w przycisk program poprosi o zgodę na dostęp do profilu, listy znajomych, wiadomości etc. Aby aplikacja działała bezproblemowo, należy potwierdzić zgodę klikając na OK.

 

Jak przeglądać Facebooka na telefonie bez połączenia z Internetem? - zdjęcie 2

 

Po przejściu przez wszystkie ekrany wskazówek i potwierdzania uprawnień aplikacji, pojawi się główne okno aplikacji. W pierwszej kolejności możemy przejść do ustawień, by dobrać wszystkie parametry oraz specyfikację pracy oStream. Wizualnie program przypomina działanie oryginalnej aplikacji Facebook, choć potrzeba kilku chwil by przyzwyczaić się do kilku zmian. Najważniejszą zaletą jest oczywiście fakt, że po odłączeniu dostępu do Internetu nadal możemy przeglądać to, co zostało udostępniona, a aplikacja zdążyła zapisać. Warto jednak pamiętać, że oStream może generować większy ruch, a co za tym idzie szybciej konsumować transfer Internetu – to szczególnie ważne, jeśli korzystamy z Internetu mobilnego z limitem transferu.

 

 

Jak przeglądać Facebooka na telefonie bez połączenia z Internetem? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: