GRYJak pobierać torrenty na Androida

Jak pobierać torrenty na Androida

Urządzenia z systemem Android są obecnie tak wszechstronne i popularne, że bardzo często zastępują komputery stacjonarne oraz laptopy. Mogą służyć zarówno jako przenośne centra rozrywki (odtwarzanie multimediów, gry wideo) oraz jako przenośne biuro (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, różnego rodzaju aplikacje biurowe). Niemniej jednak w dalszym ciągu pobieranie różnego rodzaju plików na urządzanie z Androidem zdaje się być nieco bardziej skomplikowane niż na komputery klasy PC. Co więcej, tyczy się to przede wszystkim popularnych torrentów. Poniższy poradnik w kilku prostych krokach zademonstruje, jak sprawnie pobierać różnego rodzaju kontent z sieci torrent przy pomocy urządzeń (smartfonów oraz tabletów) z zainstalowanym systemem operacyjnym Google Android.

 

Jak pobierać torrenty na Androida - zdjęcie

 

Na początku musimy zaopatrzyć się w darmową aplikację, tzw. klienta sieci torrent. Do najpopularniejszych i jednocześnie najprostszych w obsłudze należy aTorrent. Po poprawnej instalacji uruchamiamy wyżej wymieniony program i zaczynamy zabawę!

Pamiętajcie jednak, że część plików do których umieszczane są linki torrent znalazło się tam nielegalnie, a ich pobieranie jest niezgodne z prawem. Zanim więc zaczniecie korzystać z prezentowanej aplikacji, upewnijcie się, że torrenty, które pobieracie pochodzą z legalnych źródeł.

 

Jak pobierać torrenty na Androida - zdjęcie 2

 

Wspomniany wcześniej aTorrent nie został wyposażony w automatyczną wyszukiwarkę torrentów, także o ich adresy musimy postarać się sami. W sieci jednak jest wiele stron, które oferują tysiące, a nawet setki tysięcy odnośników do plików z kilkudziesięciu kategorii. Jedną z nich jest popularny na całym świecie Pirate Bay

Aby zacząć pobierać pliki, najpierw musimy odpowiednio skonfigurować program. W tym celu wchodzimy do menu i uruchamiamy opcję WYSZUKAJ. Tutaj wyszukujemy w pamięci naszego smartfona wcześniej zapisany adres interesującego nas torrenta. Po tej czynności powinniśmy ujrzeć zapytanie dotyczące miejsca docelowego zapisu pliku. Wybieramy odpowiednią lokację (pamięć telefonu, bądź karta SD) i klikamy Download. Po chwili rozpoczyna się pobieranie. W menu aTorrent możemy na bieżąco sprawdzać statusy pobieranych plików, by wiedzieć ile czasu pozostało do ich całkowitego ściągnięcia. 

 

Jak pobierać torrenty na Androida - zdjęcie 3

 

Dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników twórcy programu przygotowali zakładkę Ustawienia Zaawansowane. Tutaj możemy wybierać spośród kilku trybów pracy. Warto tutaj zaznaczyć Pobieraj Wyłącznie przez WiFi - pozwoli nam to zaoszczędzić na pakietach danych oferowanych przez operatorów sieci komórkowych.

Od tej chwili możemy cieszyć się w pełni działającym klientem torrent w naszym telefonie!

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: